HAZIRLIK MAÇLARI

1 Aralık 2016 Perşembe

Tamer Düzcü "Hakemlerimiz maçların skoruna etki yapıyor."

Tamer Düzcü "Hakemlerimiz maçların skoruna etki yapıyor."
Hafta sonu oynanan Türkiye Kadınlar 3. ligi 1. grup müsabakasında İstanbul temsilcisi 1453 Maltepe Gençlik Spor, Bozüyük Halk Eğitim Spor'u konuk etti. Misafir ekidin 6-1 galibiyeti ile sonuçlanan maç sonrasında Maltepe cephesinde hakem Hamit Gökay Oktav'a karşı büyük tepki vardı.


Maç sonrası hakemin maçı çok kötü yönettiğini, verdiği kararların maça etki yaptığını ve kırılma noktası oluşturduğunu belirten 1453 Maltepe Gençlik Teknik Direktörü Tamer Düzcü sitemize yaptığı açıklama da snları söyledi. "Pazar günü sahamızda Bilecik temsilcisi Bozüyük Halk eğitim Spor'u konuk ettik. Müsabaka gayet normal seyrinde gidiyordu. Rakibimiz 29. dakika da 1-0 öne geçti. Golden hemen sonra rakibin bize baskı yaptığı dakika da kontratak geliştirdik ve kaleye giden top rakip oyunculara çarparak bizim oyuncumuzun önünde kaldı. Bizim oyuncumuz da topu kaleye göndererek beraberliği sağlayacak golü attık. Orta hakem ilk önce gol düdüğü çalarak orta sahayı gösterdi, daha sonra yardımcı hakem bayrak kaldırdı ve gol iptal oldu. Müsabakada oyun durduğunda orta hakeme hocam savunmadan dönen toptan ofsayd olmaz dedim. Hakemin cevabı ise "yardımcıyı kıramadım" oldu. Verdiği cevap verilen yalnış karardan daha vahim bir durum yaratıyor. Oyun kurallarında da  "Oyuna santradan başlanmadan yanlış karardan orta hakem dönebilir "ibaresi mevcuttur.
Takımımız ilk yarı bulduğu golle devre arasına 1-1 eşitlikle girmeyi başardı.Hakemlerin hatalı kararları 2. yarıda da devam etti.
Rakip takım atak yaparken kendi takım arkadaşları yerde kaldı. Ancak buna rağmen oyunu devam ettirdiler ve hakemde buna müsaade etti. Biz bu arada topu kazandık ve kontratağa kalktık ceza aanı önünde oyuncum topla buluştu ancak hakem düdüğü çalarak oyunu durdurdu ve oyuncunun tedavisi için sağlıkçıyı sahaya çağırdı. Kırılma noktası 65. dakika da oldu. Sağ kanattan ceza alanı içine yapılan ortaya kalecimiz ile rakip forvet birlikte yükseldiler, kalecimiz topu uzaklaştırmayı başardı. Bu arada (kasıtlı olmadığını temenni ediyorum) rakip forvetin dirseği kalecimizin yüzüne geldi ve kalecimiz yerde kaldı. Hakem bu pozisyonda oyunu devam ettirdi. Kalecimiz yerde iken uzaklaştırmaya çalıştığımız topa 20 metreden boş kaleye göndererek geriye düşmemiz sağlandı. Hakemin burada oyunu durdurması gerekmekteydi. Bundan sonra hakemin bir çok kararı oyuncularımızın hem motivasyonunu bozdu hem de dirençlerini kırdı. Rakip takımın ıyuncularının teknik ekibimize ve tribünlere ettiği ağıza alınmayacak küfürlere ise orta hakemin ve yan hakemlerin duymalarına rağmen "hocam bunlar kız çocukları mazur gör" diyerek etkiiz ve tepkisiz kalması daha da acıdır. Bu davranış biçimi kötüyü destelemektir. Hakem ile ilgili şikayetlerimizi gerekli yerlere ilettik. Gözlemcide hakeme düşük not vermiş. Hakemlerimiz düşük not alarak cezalandırılabilir. Ancak takımlarımızın mağduriyetleri giderilemez. Bu sebeple atanan hakemlerimizin dşikkatle seçilmesini istiyoruz." dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.