HAZIRLIK MAÇLARI

15 Aralık 2016 Perşembe

Spor Kamuoyundan Şehitler Tepesine Çıkarma. (VİDEO HABER)

Spor Kamuoyundan Şehitler Tepesine Çıkarma. (VİDEO HABER)
Geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş Dolmabahçe Stadı çevresinde yaşanan ve 37'si polis 44 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralanarak çeşitli hastahanelerde tedavi altına alındığı bombalı saldırı sonrasında toplumda yükselen protesto seslerine Spor Kamuoyunu oluşturan taban birlikleri de katıldı.
TASKK Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Sayın Ali Düşmez'in çağrısına kulak veren İASKF (İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu), TFF İstanbul İl Temsilciliği, Tüfad (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve antrenörler, Türkiye Saha Komiserleri Derneği, Kağıthane Spor İşleri Müdürlüğü, Amatör Spor kulüpleri yöneticileri, futbolcular ve vatandaşlar katıldı.Günün erken saatlerinden itibaren Dolmabahçe Sarayı önünde bir araya gelmeye başlayan gruplar, kalabalık artmaya başlayınca Vodafone Arena önünde birikmeye başladılar. Saat 12.00'yi gösterdiğinde yaklaşık 200 kişilik grup polis eşliğinde hain saldırının yapılmış olduğu ve bugün Şehitler Tepesi olarak anılan bölgeye doğru yürüyüşe geçti. Son noktaya kadar sessiz bir şekilde yürüyen ekip orada bulunan vatandaşlar ve basın tarafından karşılandı. Spor kamuoyunu oluşturan taban birlikleri adına konuşma yapan TASKK Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Sayın Ali Düşmez, "Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve yüreklerimizi yaralayan menfur saldırı sonrasında sosyal medya üzerinden bir sürü protesto haberleri çıktı. Biz burada olmak istedik ve bu ülkenin birliği, beraberliği , düzeni özgür yaşaması adına, değerleri adına hem ruhları şad olsun demek içini hem de bu ülkenin çimentosu olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun buradaki tavrını göstermek istedik. Yüreğimiz kan ağlıyor ama tüm normal yaşamımıza herkesin inadına devam ediyoruz. Tüm Türkiye'de oynanan 90.000 müsabakanın yaklaşık 87.000 adeti alt ligler ve amatör ligler. Burada sabahleyin buluşmaya başladık. Ciddi bir kalabalık oluşturduk. Tüfad'ıyla, Saha Komiserlerimizle, kulüp başkanlarımızla beraber. İçimiz kan ağlıyor tüm ülkemizin başı sağolsun." dedi.Şehitler için okunan dualardan sonra saldırının gerçekleştiği alana siyah bir futbol topu bırakan topluluk geldiği gibi sessizce dağıldı.


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.