HAZIRLIK MAÇLARI

28 Aralık 2016 Çarşamba

Şile Yıldız yaralı

Şile Yıldız yaralı
Şile Yıldızspor kendi sahasında grupta kalma mücadelesi veren Sultanbeyli Uzundere sporla 2-2 berabere kalarak Play off yolunda darbe aldı.

Şile stadyumunda oynanan maçta ilk yarıyı 2-0 önde kapatan ev sahibi Şile Yıldızspor, ikinci yarıda kalesinde iki gol gördü. Karşılaşma 2-1 iken Emre Turkoy’la penaltı vuruşundan faydalanamadı.


Sezonun bitmesine 3 hafta kala rakibi İFA sporunda berabere kaldığı bir haftada rakibini yenerek rahatlamak istiyen Şile Yıldızspor bunu başaramadı. Bu arada Sultanbeyli Uzunderespor’u da tebrik etmek gerek. Tüm futbolcuları canla başla mücadele ederek beraberliği hak ettiler.


Şile Yıldızspor’daki son haftalardaki düşüş devam ediyor. Ahmet ve Muhammet’in sakatlıkları ve Sadık’ın kırmızı kart cezalı olması sebebiyle defans blokunda sıkıntılar çeken Şile Yıldızspor berabere kalarak durumunu zora soktu. İkincilikteki rakibi İFA sporda deplasmanda  Alemdağsporla beraber kalarak birazda olsa yüreklere su serpti ve aradaki 1 puanlık fark devam etti.


Sezonun bitmesine 3 hafta kaldı ve bu kalan 3 maçı da kazanarak Playoff grubuna katılmayı hedefleyen Şile Yıldızspor bu beraberlikten büyük ders çıkarmalı. Teknik heyet ve futbolcular bu düşüşün sebebini iyi araştırmalı ve kendilerine yakışan futbolu oynayarak Başkan Hasan Çiftci’nin bu özverili tutumunu boşa çıkartmamalılar. Başkan Hasan Çiftçi hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Tabiri caizse tek başına var gücüyle her isteneni yerine getiriyor. Bu çabalarını teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimiz boşa çıkarmamalılar. Son haftalardaki bu düşüşün sebebini iyi araştırıp buna çare bulmalılar.

Şile Yıldızspor karşılaşmaya daha 7.dakikada bulduğu gol ile başladı.7.dakikada kullanılan köşe atışında Emre Turko kafa ile topu Uzundere ağlarına yolladı.1-0

Golden sonra duran Şile Yıldızspor rakibini sahasında kabul etti.10.dakikada gelişen Uzundere atağında kaleci Mesut süper bir kurtarışla topu kornere attı.

22.dakikada Uzundere korner atışı kullandı.Kullanılan korner atışında vurulan kafa az farkla top auta gitti.

36.dakikada gelişen Şile Yıldızspor atağında Murat şık bir pasla Emre Turkoyu topla buluşturdu.Emre Turko Erdi’ye alda at dercesine pası verdi,Erdi’de topu ağlarla buluşturdu.2-0

İlk yarı Şile Yıldızsporun 2-0 lık üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıya Uzundere hızlı başladı.48.dakikada gelişen Uzundere atağında kaleci Mesut süper bir kurtarışla topun ağlara gitmesini önledi.


52.dakikada gelişen Uzundere atağında top ağlara gitti ve durum 2-1 oldu.

55.dakikada gelişen Şile Yıldızspor atağında ceza sahası içinde top Uzundere li futbolcunun eline çarptı ve hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi.

Penaltı vuruşunu Emre Turko kullandı. Emre Turko çok başarısız bir penaltı atışı kullandı, topu kaleciye teslim etti. Bu penaltı vuruşundan yararlanamayınca rakibi Uzundere spora iyice güven geldi ve akın akın Şile Yıldızsporun üzerine gelmeye başladı.

Bu baskısı 68.dakikada golü de getirdi. Gelişen Uzundere atağında kaleci Mesut topu yumrukladı. Top Uzundere sporlu futbolcunun önüne düştü. Topu düzeltti ve kaleye yolladı. Berkant’ın müdahalesine rağmen top ağlarla buluştu ve durum 2-2 oldu.


Bu dakikadan sonra Şile Yıldızspor şuursuzca doldur boşaltlarla gol aradı ama maalesef o istediği golü bir türlü bulamadı ve Sultanbeyli Uzunderespor çok istediği bir puanı alarak gitti.

Sultanbeyli Uzunderespor bu bir puanı anasının ak sütü gibi hak etti ve düşme hattındaki rakibi Çamlıcaspor'la puan farkını 3 e çıkararak birazda olsa rahatladı.

Şile Yıldızspor kendi sahasında berabere kalarak seyircilerini hayal kırıklığına uğrattı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.