HAZIRLIK MAÇLARI

21 Aralık 2016 Çarşamba

ÖMERLİ NEFES ALDI.

ÖMERLİ NEFES ALDI.
İstanbul Süper Amatör Lig 2. Grupta düşme hattını yakından ilgilendiren maçta Ömerlispor kendi sahasında ve seyircisi önünde Ortaçeşme’yi 2-0 mağlup ederek lig dördüncülüğüne yükseldi.


İki takım açısından da büyük önem taşıyan maçta sahadan istediğini alarak ayrılan taraf ev sahibi ekip oldu.
Hadımköy Stadı’nda oynanan maçta özellikle ilk yarıda mükemmele yakın bir oyun ortaya koyan ev sahibi ekip 38. dakikada Serdar’ın attığı golle soyunma odasına 1-0 önde gitti.
Siyah Beyazlılar ilk yarıda rakibine pozisyon vermediği gibi bir çok net fırsattan da yararlanamadı.


İkinci yarının ilk dakikalarında tutuk bir oyun ortaya koyan Ömerlispor, devrenin ortalarına doğru yeniden oyunda üstünlüğü eline geçirerek hem savunmada hem de hücumda doğru oynayarak oyunun kontrolünü sürekli olarak elinde tuttu.
Ortaçeşme beraberlik golünü bulmak için uzun toplarla etkili olmaya çalışmasına rağmen gününde olan savunma hattı kaleci Ozan’a fazla iş bırakmadı.


78. dakikada sahneye çıkan günün çalışkan isimlerinden Vardar da Ortaçeşme filelerini havalandırarak maçın skorunu belirledi: 2-0.
Kalan sürede başka gol olmayınca Ortaçeşme evine puansız dönmek zorunda kaldı.

Vedat Dönmez “İHTİYACIMIZ OLAN BİR GALİBİYETTİ”
Ömerlispor Kulüp Başkanı Vedat Dönmez 2-0  kazandıkları Ortaçeşme maçının ardından yaptığı değerlendirmede ihtiyaçları olan bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.
Dönmez “İhtiyacımız olan bir galibiyetti. Teknik heyetimiz, futbolcularımız galibiyeti çok istedi. Demek ki isteyince oluyormuş. Tüm futbolcuları ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Çok iyi bir mücadele verdiler. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı.” diye konuştu.
Dönmez grupta gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini belirterek “Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Şu anda grupta ne çıkan takım belli ne de düşen takım.” ifadesini kullandı.

ÖMERLİ’DE AF ÇIKTI
Ömerlispor’da Ortaçeşme maçından önce kadro dışı bırakılan Serhat ve Ferhat kardeşlere af çıktı.

Ortaçeşme maçını tribünden takip eden iki oyuncu maçtan sonra çıkan kararla affedildi. Kulüp Başkanı Vedat Dönmez’in takım arkadaşlarından gelen yoğun istek üzerine iki oyuncuyu affettiği belirtildi. Hem Serhat’ın hem de Ferhat’ın bu akşamdan itibaren takımla birlikte antrenmanlara başlayacağı ifade edildi. Bu arada  Serhat ve Ferhat’ın yönetim tarafından affedilmeleri takım arkadaşları arasında da büyük bir sevinç yarattı.Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.