HAZIRLIK MAÇLARI

23 Aralık 2016 Cuma

Kadıköy Fırsat Tepti.

Kadıköy Fırsat Tepti.
Türkiye Master Süper Ligi +50 yaş kategorisi müsabakasında Kadıköy liderlik için çıktığı Vezir Spor maçında öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayarak puanları paylaşmak zorunda kaldı. Altunizade Koç Tesislerimde oynanan müsabakayı TFF hakemlerinden Yağız Başoğlu yönetti.

Son derece keyifli ve çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısında her iki takımda gol yollarında etkisiz kalırken, ikinci yarıya tam 4 gol sığdırdılar.
25X2 devreli oynanan TMSL +50 yaş kategorisi çekişmeli müsabakalara sahne oluyor. Bunlardan bir tanesini de geçtiğimiz hafta sonunda grupta ilk 2 sırayı paylaşan Kadıköy Masterler  ile Vezir Spor Masterler arasında oynanan müsabakada izledik. Haftaya lider giren Vezir Spor Masterler Koç tesislerinde Kadıköy Masterler ile karşılaştı. İlk yarısında her iki takımda gol bulamazken ikinci yarıda goller üst üste geldi.
İkinci yarının başında Kadıköy değişiklik yaparak oyuna başladı. Bu değişikliklerin de etkisini hemen gördü. İkinci yarıda İbrahim Üstünışık ve Gültekin Tokluca oyundan ayrılırken Faruk Çavuşoğlu ve Cantürk Türkyılmaz oyuna dahil oldular. 
İlk gol Kadıköy Masterler'den 27. dakika da geldi. Kadıköy'ün golcü isimlerinden Nurzat sağ kanatta topla buluştu. Çaprazdan kaleye gönderdiği topta Vezir Spor kalecisi Mustafa son hamleyi yapmakta gecikince top ağlarla buluştu. 1-1
31. dakika da oyuna sonradan dahil olan Faruk Çavuşoğlu farkı ikiye çıkarttı. Cahit bu sefer sol kanattan topu çizgiye indirdi, ceza alanı içinde bulunan Faruk'a topu gönderdi Faruk hiç bekletmeden gelişine bir vuruşla topu ağlara göndererek farkı ikiye çıkartan gole imza attı. 2-0
Kadıköy kaleci Mustafa'nın hatasının bedelini ağır ödedi.
Karşılaşmada 2-0 geriye düşen Vezirspor Masterler gol bulmak için rakip sahada baskı kurmaya başladılar. 39. dakika da kaleci Mustafa ceza alanı dışında topa müdahale için çıktı. Ancak topu uzaklaştırmak da başarılı olamayınca Cantürk baskı yaptı ve topu kazanarak ceza alanı içinde bulunan Nurettin Aksoy'a gönderdi. Nurettin boş kaleye topu yuvarladı ve farkı bire indirdi. 2-1
45. dakika da Özcan Yar orta sahada topu kontrol etti. Ceza alanı içine baktı. Bu arada kaleci Mustafa Özcan'ın orta yapacağını tahmin ederek kalenin sol tarafına doğru gidince Özcan kalenin boş olan kısmına uzaktan bir vuruşla topu ağlarla buluşturarak skoru eşitledi. 2-2
Karşılaşmada başka gol olmayınca müsabaka 2-2 eşitlikle sona erdi. Kadıköy Masterler ayaklarına gelen liderlik şansını geri çevirmiş oldular.
STAD : Altunizade Koç Tesisleri
HAKEM :Yağız Başoğlu
KADIKÖY  MASTER : Mustafa Dural, Mustafa Eren, Sezai Türkkan (Nurzat Öznur 6'), Murat Özgen, Yılmaz Özmen, Cüneyt Büyükköroğlu, İbrahim Üstünışık (Faruk Çavuşoğlu 26'), Cahit Bayhan, Gültekin Tokluca (Cantürk Türkyılmaz 26')
YEDEKLER : Tuncay Karan, Faruk Çavuşoğlu, Cantürk Türkyılmaz, Nurzat Öznur
VEZİRSPOR MASTER : Serhan Kiraz, Abdullah Yazıcı, Aydın Süngü, Oğuz Konuk Aydın, Nurettin Aksoy, Suat Candan, A. Raik Erüstün (Özcan Ya 16'), Vehbi Albayrak, Adnan Coşkun
YEDEKLER : Hakkı Bakır, Veli Akpınar, Özcan Yar
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.