HAZIRLIK MAÇLARI

15 Aralık 2016 Perşembe

EDİRNE SPOR İSTANBUL'DAN 3 PUANLA DÖNDÜ.

EDİRNE SPOR İSTANBUL'DAN 3 PUANLA DÖNDÜ.
Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcisi Tuna Spor onikinci hafta mücadelesinde Edirnespor ile sahasında karşılaştığı müsabakadan mağlubiyetle ayrılarak işini zora soktu. 


Maça iki takımda kontrollü başladı. Tuna Spor maçın ilk çeyreğinde rakip kale önünde ikili paslaşmalarda top kayıpları yaparak ataklardan yararlanamadı. Karşılaşmada Edirne Spor'un 3 golüne engel olamayarak sahadan 3-0 mağlup ayrılarak haftayı puansız kapattı.

Bayrampaşa Belediye Stad'ında oynanan maçta Tuna Spor maça kontrollü başladı. İlk 20 dakika iki takımın karşılıklı atakları ve kontrollü oyunu ile geçti. 21. Dakikada Edinespor’un kontratağında Samet Kalkan'ın golüne engel olamayan Tuna Spor 1-0 geriye düştü. 
Bu dakikadan sonra Edirnespor ataklarını sıklaştırdı ve önemli pozisyonlar yakaladı. 38. Dakikada Edirnespor’un kullandığı serbest vuruşta ceza sahası içinde kafayla son dokunuşu yapan Nizamettin top bir kez daha Tuna Spor ağlarına göndererekfarkı ikiye çıkardı. 0-2
İlk yarı Edirnespor’un 2-0 üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarının başında özellikle sağ kanattan Serdar Rahman Bilik ile etkili ataklar geliştiren Tuna Spor bir türlü golü bulamadı. Edirnespor 61. dakikada bu sefer Ali Tayfun Akbey'in kafa golüne  engel olamadı ve 3 farklı skorla geriye düştü. 0-3
Üçüncü golden sonra Tunaspor kalan dakikalarda fazla etkili olamadı ve maç konuk takım Edirne Spor'un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.    

4’ Edirnespor sağ kanattan atak geliştirdi. Defans çizgisinde Tuna Spor savunması araya girerek tehlikeyi önledi.

9’ Tuna Spor sol kanattan Jibreel ile yüklendi. Edirne Spor defansı araya girerek topu uzaklaştırdı.

15’ Emin Dilber’in ceza sahamızdan gönderdiği uzun topta rakip ceza sahası içinde Tunahan’ın önüne düşen topa Edirnespor defansı son anda müdahale etti.   

16’ Edirnespor, Tuna ceza sahasına etkili geldi. Ceza sahası ön çizgisi üzerinden gönderilen sert şutu kaleci Özer Bozdağ kontrol etti.

21’ Edirnespor’un ani gelişen atağında defans çizgisinin yakınından gönderilen etkili vuruş sağ köşeden ağlara gitti. Skor: 0-1

24’ Edirne Spor bu dakikalarda ceza sahasına yakın bölgelerde çok etkili oldu. Tuna Spor defansı topu uzaklaştırmakta zorlanırken, ceza sahası içerisinden yapılan vuruşta top direkten auta gitti.

26’ Tunaspor sağ kanattan atak geliştirdi. Topla buluşan Tunahan rakip defans çizgisinden topu kaleye gönderdi. Kaleciden dönen topu Fesih Oluç tamamlamaya çalıştı ancak defans araya girerek Fesih’in dengesini bozdu ve bu atakta sonuçsuz kaldı.

27’ Edirnespor sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Penaltı noktasından kaleye gönderilen kafa vuruşu az farkla auta çıktı.

36’ Edirnespor takımı yine etkili geldi. Tuna Spor ceza sahası içinden kaleye gönderilen topta defans topu çizgiden çıkardı.

38’ Edirnespor sol kanattan serbest vuruş kullandı. Edirne Sporlu oyuncu ceza sahası içinde yükselerek topu kafayla sağ köşeden Tuna Spor ağlarına gönderdi. 0-2

41’ Edirnespor sol kanattan geldi. Ceza sahasına gönderilen topta rakip bomboş pozisyonda topu kafayla kaleye gönderdi. Kaleci Özer son anda topu kontrol etti.

49’ Tuna spor bu dakikalarda sağ kanattan Serdar ile etkili ataklar geliştirmeye başladı. Serdar yine sağ çizgiye inip ortaladı. Defans topu karşıladı.

53’ Tuna spor Fesih ile Serdar’ın kısa paslaşmalarıyla ceza sahasına girdi. Serdar’ın kale önüne yerden gönderdiği topta Tunahan topa yetişemedi.

56’ Edirnespor merkezden etkili geldi. Kaptan Emin Dilber kritik bir müdahaleyle araya girerek tehlikeyi önledi.

57’ Rakip ceza sahası çizgisinde Tunahan Ergül’ün Fesih Oluç’a gönderdiği gönderdiği etkili pasta Fesih topa güçlükle yetişip vuruşunu yaptı ama etkili vuruş çıkaramadı.

61’ Tuna spor ceza alanına sağ kanattan yapılan ortada defansı topa müdahale edemedi Ali Tayfun kafayla topu ağlara gönderdi. 0-3

Karşılaşmada başka gol olmayınca Edirne Spor istanbul deplaşmanında 3 puanı3 golle almayı başardı. 

Stad: Bayrampaşa Belediye Stadı - Bayrampaşa / İstanbul
Hakemler: Erhan Kutlu, Burak Kanat, Erkan Akbak
TUNA SPOR : Özer Bozdağ, Serdar Rahman Bilik, Erden Korkmaz, Fesih Oluç, Mert Cengiz, Hakan Öztürk, Emin Dilber, Jibreel Adedamola Raji, Tunahan Ergül, Muhammed Emre Gürsoy (Osman Gedik 61'), Ersin Aktoğa 
Yedekler: Berk Soljin,Osman Gedik, Mustafa Uğur Aygün, Hakan Sayın, Furkan Güneyli, Gökhan Kuzay, Eray Sait Kanpara
Teknik Direktör: Akın Topgül
EDİRNE SPOR : Nihat Şen, Ömer Kesici, Sinan Kayhan, NizamettinYaşar, Emirhan Özkan, Muhammed Akdeniz, Serge Alain Abaka, Uğur Kapısız, İbrahim Keleş, Samet Kalakn, Ali Tayfun Akbey
Yedekler : Efe Berkant Zelvi, Batuhan Bozkurt, Yusuf Kılıç,Metehan Mimaroğlu, Birol Öztürk, MuradDamra Kaya, Samet Bektaş
Teknik Direktör : Aydın Kahraman
SARI KART : TunahanErgül, Fesih Oluç, Erden Korkmaz (TUNASPOR) / Muhammed Akdeniz (EDİRNESPOR)
GOLLER : Samet Kalkan 21', Nizamettin Yaşar 38', Ali Tayfun Akbey 61' (EDİRNESPOR)

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.