HAZIRLIK MAÇLARI

11 Aralık 2016 Pazar

Çorluspor1947'den zirve yürüyüşüBölgesel Amatör Lig Tekirdağ temsilcisi Çorluspor1947 takımı evinde VEFA takımını ağırladı.
Güneşli ve son derece futbol oynamaya uygun bir atmosferde oynanan müsabakaı yaklaşık dört bin taraftar takip etti.


İstanbul'dan gelen vefakar VEFA taraftarıda az sayıda müsabakayı takip etti.Uzun zamandır yönetim aleyhine tezahuratlarda bulunan ve tepkilerini dile getiren Asi Şimşekler bu gün tribünde takımlarını doksan dakika boyunca destekledi ve bu destek takımın üç güzel gollü galibiyetinde önemli bir rol oynadı.


Müsabakaya evsahibi Çorluspor1947 oldukça etkili başladı.Sağlı sollu atak organizasyonlarıyla gol arayışına giren sarı kırmızılı takım aradığı golü köşe vuruşundan Orhan ile buldu.


Bu golün getirdiği moral ile daha da coşkulu oynayan evsahibi takım ve Vefa takımının tüm çabası ilk kırkbeş dakikaya başka gol sığdıramadı.


Müsabakanın ikinci yarısında da Çorluspor1947 takımının gol arayışları devam etti.mülayim'in füzesi üst direkte patlayınca yeşil beyazlı takım beraberlik golünden oldu.


Bu pozisyonun hemen ardından gelişen savsahibi atağında Güven güneri skoru 2-0'a getiren golü geldi.Bu gol sonrasında iki takımda daha açık bir futbol oynamaya başladı.

kontra atakta Dejua Mehmet topçu'ya alda at dercesi sağ çaprazdan bir top çıkardı.Bu ikramı geri çevirmeyen mehmet topçu müsabakanın skorunu tayin eden olü kaydetti.

Doksan dakika sonunda tabelada evsahibi takımın 3-0'lık galibiyeti vardı.Müsabakada zaman zaman elektiriklenmeler oldu fakat aklı selim sporcu ve yöneticilerin fazlalığı istenmeyen olayların oluşmasına engel oldu.

Özellikle dejua'nın Vefa2lı sporcunun üstüne kontrolsüz güç kullanarak yükeseldiğini iddaa eden Vefa yedek kulübesi top yekün pozisyona itirazda bulundu.

Çorluspor1947 takımı çok önemli üç puanın yanında taraftarını da yanına almayı başararak bir taşla iki kuş vurdu misali çok karlı bir pazar gününü geride bırakırken zirveye bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Haber ve Foto: Hakan Kaplan
Amatorun Dunyasi Çorlu temsilcisi

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.