HAZIRLIK MAÇLARI

1 Aralık 2016 Perşembe

Çeliktepe'li futbolculardan Chapecoense için saygı duruşu.

Çeliktepe'li futbolculardan Chapecoense'li futbolcular için saygı duruşu.
İstanbul Süper Amatör Lig takımlarından Çeliktepe Spor hafta sonu oynayacağı Kazım Karabekir maçının hazırlıklarını Seyrantepe'de kendi tesislerinde yaptığı çalışmalarla sürdürdü.

Antrenman sonrasında çok anlamlı bir tavır sergileyerek neredeyse Türk Spor camiasının görmezden geldiği ve Brezilya kupası finali için Kolombiya'ya giderken uçaklarının düşmesi sonucu hayatlarını kaybeden  Chapecoense'li futbolcular için saygı duruşu gerçekleştirdi.

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları’na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya’dan Kolombiya’ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü.
Sudamericana Kupası finali için Brezilya’ya giden Serie A takımı Chapecoense takımıda uçakta yer alıyordu. 

48 kişilik kafilesinden sadece 3 kişi kurtuldu.
Toplam 81 kişini yer aldığı uçakta Brezilya Serie A takımlarından Chapecoense’nin futbolcuları, antrenörleri ve diğer çalışanları da yer alıyordu. 
48 kişilik kafileden 3 futbolcu hayata tutunurken, diğerleri yaşamlarını kaybetti. 
Defans oyuncusu Alan Ruschel (27) ve Jackson Follmann (31) yaralı kurtulurken, enkazdan canlı çıkarılan kaleci Marcos Danilo Padilha (31) birkaç saat sonra hayata gözlerini yumdu. Son kurtulan neto’nun ise belden aşağısı felç kaldı. 

Sudamericana Kupası’nda finale yükselen Chapecoense, final etabının ilk ayağı için Kolombiya temsilcisi Atletico Nacional’la eşleşmeşti.
Ancak finale giderken, ölüme uçtular. Kafile arasında kulübün başkanının da yer aldığı açıklandı.
Hayatını kaybeden Chapecoense'nin hocası Caio Junior'un finale çıktıktan sonra söylediği sözler çok konuşuldu. 
"Eğer bugün ölürsem, mutlu ölmüş olurum" diyen Junior, finale giderken öğrencileriyle sonsuzluğa uçtu. Öte yandan antrenörün oğlunun, pasaportunu kaybettiği için uçağa binemediği ortaya çıktı.

Chapecoense'nin bazı oyuncuları sakatlıklar ve cezalar nedeniyle teknik direktör Caio Junior tarafından kadroya alınmayınca ölümden kurtuldular.

Kadro dışı kaldıkları çin uçakta yer almayan oyuncuların Baby, Demerson, Marcelo Boeck, Andrei, Hyoran, Martinuccio, Nivaldo ve Lima olduğu açıklandı. Demerson sakatlığı geçtiği hâlde kadroya alınmamıştı.

Demerson'un kız kardeşi Isabella: "Uyandığımdan beri ağlıyorum, konuşacak durumda değilim. Çok büyük bir trajedi. Kardeşimin sağ olmasından dolayı buruk bir mutluluk yaşıyorum." dedi

Kazada hayatını kaybeden orta saha oyuncusu Ananias'ın kuzeydoğudaki Maranhao eyaletinde yaşayan annesi Dana Rosalia, oğlunun ölüm haberini alınca sinir krizi geçirerek iki kez hastaneye kaldırıldı.HELAL OLSUN SİZE!
Yaşanan trajedi sonrası birçok Güney Amerika kulübünden Chapecoense’ye destek geldi.

Brezilya ekibinin finaldeki rakibi Atletico nacional, kupanın Chapecoense’ye verilmesi için CONMEBOL’e başvurdu. Nacional kulübü duyduğu üzüntü dolayısıyla sosyal medya hesaplarındaki profil resmini de Chapecoense amblemiyle değiştirmişti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.