HAZIRLIK MAÇLARI

23 Aralık 2016 Cuma

BeykozYönetiminden çarpıcı açıklamalarFutbol takımının büyüğü, küçüğü olmaz. Her forma kutsaldır.Her amblem hayat verilesi değerdir.

Formanın kutsallığı tartışma götürmez bir durumdur.Çünkü o formayı giyen, onun için ter akıtan kim olursa olsun kulübün sahadaki, hayattaki, temsiliyeti ve simgesidir.Taraftarın nazarında paha biçilmez bir değerdir. Çamurlusu, eskisi, yenisi, solmuşu, her hali sevilir ve baş tacı edilir.
O formada nice anılar saklıdır. Nice maçlar nice deplasmanlar görmüştür. Zaman geçer dünya değişir. Futbol değişir, formanın en yalın haline, varlığına olan sevgi ve bağlılık değişmez.
Bunları niye yazdım. 18 Aralık Pazar günü Türk futbolunun tarihi kulüplerinden olan Feriköy ile iki takım içinde önem değeri yüksek olan bir maç oynadık.
Maçı kazandık ama bu maç sonunda camia olarak maalesef hak etmediğimiz bir zan ile karşı karşıya kaldık. Beykozspor ile camiamız ile değerlendirdiğimiz ile ilgisiz kendisini bilmez kişilerin yaptığı bir çirkinlik hareket olmasına rağmen bu durumu görmezden gelemiyiz. Bu hareket Beykoz spor kulübü camiasına mal edilmemelidir. Rakip takımın yedek kulübesinde genç bir oyuncunun unuttuğu formayı yakmak hangi akla hangi değere hangi spor ahlakına hizmettir.
Aklıselim taraftarlarımız bu olayı kulüp olarak kınanması gerektiğini mesajlar, telefonlar ederek ifade ettiler. Bu çirkin olay Beykoz spor kulübü camiasına mal edilmemelidir. Bir iki kişinin yaptığı bu çirkin hareketi kınıyoruz.
Beykoz Spor kulübü yönetim kurulu ve şahsım olarak başta futbol camiası olmak üzere Feriköy spor kulübü camiası ve yönetim kurulundan forma yakılmasından ve maç öncesi gelişen olaylardan dolayı özür dileriz.
Forma yakma olayı hiç bir kulübün başına gelmemesi dileğiyle... Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.