HAZIRLIK MAÇLARI

13 Aralık 2016 Salı

Baba Adayı Sporcularımız ve Teknik Adamlarımıza Müjde
Uzmanlık alanları Fizyoterapistlik,Bebek bakım uzmanlığı,Doğuma hazırlık egzersizleri,Bebek bakım uzmanlığı ve Hamilelikte doğru beslenme olan Ferda Saraçoğlu ile yaptığımız görüşmeler meyvesini verdi.
Amatör takımlarımızda futbol oyanayan sporcularımız,teknik adamlarımız ve görevli tüm personel Ferda Saraçoğlu'ndan alacağı her hizmette büyük indirim olanağından faydalanacak.Oynadığı kulübü tescil eden belgesini ibra eden tüm sporcu,teknik adam ve görevli tüm personel bu uygulamadan faydalanacak.Şimdi sizlere FerdaSaraçoğlu'nu detaylı bir şekilde tanıtmak istiyoruz.

FİZYOTERAPİSTLİK


Gebelik dönemi fizik tedavi ihtiyacı nedir? Hangi durumlarda fizyoterapiste görünmeliyiz? Anne adaylarının hamilelik döneminde en sık şikayetleri nefes darlığıdır. Bebek anne karnında büyüdükçe yukarı doğru itilen diyafram göğüs boşluğunu sıkıştırır. Bu da beraberinde nefes darlığını getirir. Bu nedenle hamilelik döneminde nefes egzersizlerinin yapılması anne adayının sağlığı için önemlidir.  Hamilelik döneminde doğru duruş pozisyonları başta sırt olmak üzere birçok ağrının ortadan kalkmasını sağlar. Yine hamileliğin 3. ayından itibaren Fizyoterapist gözetiminde yapılacak egzersizler ile; doğum sırasında gerekli nefes ve gevşemeyi öğrenebilir, karın kaslarının kuvvetini artırabilir ve doğumun daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu egzersizleri yaparken şunu unutmamak gerekir; Her kadın psikolojik ve fiziksel açıdan farklıdır bunun için her anne adayı için fizyoterapist tarafından özel bir egzersiz programı uygulanmalıdır.


DOĞUMA HAZIRLIK EGZERSİZLERİ
Hamilelik döneminde anneliğe psikolojik açıdan olduğu kadar fiziksel olarak da hazırlanmanın gerekli olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle plates eğitimleri ile yapılacak egzersizler bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacağı unutulmamalıdır. Doktorun uygun görmesi durumunda hamileliğin 4. Ayından itibaren uzman fizyoterapist gözetiminde yapılacak olan bu egzersizler her gün 20 dakika olarak yapılmalıdır. Egzersizler enerjisini artırırken, doğum süresini kısaltacak,  doğum sancılarını azaltacak, yorgunluk, varis ve şişme dahil olmak üzere gebelik sürecine ait şikayetlerin daha az görülmesini sağlayacaktır. Bu dönemde yapılan egzersizlerin; gebelik şekerinin oluşumunu primer olarak önlemede rol oynadığı unutulmamalıdır.  Yine egzersizler, koroner kalp hastalığı, osteoporoz, hipertansiyon, kolon kanseri, göğüs kanseri riskini önleme ve yağlanmayı azaltmada koruyucu bir etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kan dolaşımını düzenleyerek cildin beslenmesini sağlayan egzersizler anne adayının sağlığına olduğu kadar güzelliğe de hizmet eder.

Bütün gebelerin yapabileceği egzersizler şunlardır:
- Isınma Egzersizleri
- Kegel Egzersizleri
- Pelvisi Hareket Ettiren Egzersizler
- Germe Egzersizleri
- Sırt Egzersizleri
- Sırt, Göğüs ve Boyun Egzersizleri
- Karın Kas Gücünü Arttırıcı Egzersiz
- Bacak ve Ayak Egzersizleri
- Yürüyüş, yüzme, pilates gibi hafif egzersizler

BEBEK BAKIM UZMANLIĞI
Anne baba olmaya hazırlanmak, heyecanla beklenen bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Artık sizin için yeni bir hayat başlar. Bebekli hayatı kolaylaştırmak için onun psikolojisi ve beslenmesi ve bakımı başta olmak üzere ne kadar bilgi sahibi olursanız bu dönemi o kadar rahat geçirecek, bebeğinizin sağlık, gelişim ve huzurunu da aynı ölçüde sağlamış olacaksınız. Bebek masajı, emzirme eğitimi, uyku ritüelinin oluşturulması, gazının çıkartılması, beslenmesi, banyosu başta olmak üzere bebeğiniz için ihtiyacınız olan bilgilerle anne baba olmanın keyfini çıkartabilirsiniz.
BÜYÜKANNE VE BAKICI EĞİTİMİ
Günümüzde özellikle çalışan annelerin doğumdan sonra bir ikilem yaşadıkları gerçeği gözardı edilmemelidir. Çocuğun bakımını kime ve nasıl emanet edeceği konusunda sıkıntı yaşayan anneler işle annelik arasında kalmakta ve bu da onların sağlığını olumsuz etkilemektedir. Oysa çalışan anneler, çocuklarını bebek bakım eğitimi almış büyükanne veya bakıcılara bıraktıklarında evden çıktıklarında içleri gayet rahat olacaktır. Bu nedenle bebeklerinizi emanet edeceğiniz bakıcılarınızın genel çocuk eğitimi, beslenme, uyku, tuvalet kontrolü, ilk yardım, bebeklerde sık karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak bilgili olması önemlidir. 

REFLESKOLOJİ
Hamilelik döneminde refleksoloji ile bebeğinizin gelişimine katkı sunabilirsiniz. Tamamen doğal olan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan refleksoloji uygulaması ile ağrılarınız azalacak ve çalışma gücünüz daha da artacak. Uygulama ile doğum sancısında azalma sağlanırken aynı zamanda doğum sonrası da bebeklerin gaz sancılarında azalma olduğu görülmüştür. Özellikle hamilelik süresince ayağa yapılan refleksolojinin bebeğin hareketliliğini artırdığı, doğum sonrası da annenin emzirme kapasitesinin yine arttığı  bilinmektedir.
HAMİLELİKTE DOĞRU BESLENME


Anne adaylarının en büyük korkusu hamilelik sürecinde fazla kilo almaktır. Bu nedenle fazla kilo almamak için kendilerince diyet uygularlar oysa bu diyet sadece onların değil karınlarında taşıdıkları bebeğe de zarar verir. Zira bebeğin büyümesi, sağlıklı olması, ruhsal, fiziksel, zihinsel yönden iyi gelişmesi annenin sağlığı ve dengeli beslenmesiyle orantılıdır.  Hamilelik döneminde uzman diyetisyen eşliğinde doğru ve dengeli beslenerek hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Doğum sonrası da egzersizlerle bu kilolardan kolayca kurtulmanız mümkün.

Ferda Saraçoğlu'ndan bu hizmetleri indirimli ve Amatorun Dunyasi ayrıcalığı ile yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken Ferda Saraöoğlu'ndan bir randevu almanız olacak.

İletişim Bilgisi: 0541 910 69 10

http://www.ferdasaracoglu.comHiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.