HAZIRLIK MAÇLARI

14 Aralık 2016 Çarşamba

AVCILAR ÇOK TEKİN

AVCILAR ÇOK TEKİN
Süper Amatör Lig 8. Grupta zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Avcılar Belediyespor, kendi sahasında ve seyircisi önünde Beykoz 1908’i 1-0 mağlup ederek zirve yarışında ben de varım dedi.

Avcılar Atatürk Stadyumu’nda oynanan maç tam bir taktik savaşına sahne olurken oyunu savunmayı ortasahaya yakın oynatan, rakibin oynayacağı alanları daraltan Avcılar Belediyespor hem toplu hem de topsuz oyunda fark yaratan bir futbol ortaya koydu.


Beykoz 1908 ise önemli  bir puan farkıyla geldiği Avcılar Belediye deplasmanında istediği alanları bulamadığı için kendi oyunundan uzaklaşmak zorunda kaldı.

Oyun planının ilk dakikadan son düdüğe kadar doğru bir şekilde uygulayan Avcılar Belediyespor ilk yarısı golsüz biten maçta 66. dakikada Vedat Erim’in attığı tek golle sahadan 1-0 galip ayrılarak şampiyonluk yarışına ağırlığını koydu.

KIRMIZI KARTLAR HAVADA UÇUŞTU
Mücadelenin bol olduğu karşılaşmada 81. dakikada bir pozisyonda hem Avcılar Belediye’den Anthony, hem de konuk Beykoz 1908’de Arınç kırmızı kartla oyundan atıldı. İki takım da maçı 10’ar kişi tamamlamak zorunda kaldı.

ÖCAL’IN MAÇI OLDU
Maçın kahramanı Avcılar  Belediyespor Teknik Direktörü Tekin Öcal oldu. Takımı kompakt bir düzen içinde oynatan kurt teknik adam toplu ve topsuz oyunda takımı doğru kurgulayarak galibiyetin baş mimarı oldu. Öcal yerinde hamleleri ve değişiklikleriyle de bir teknik adamın maça ne kadar etki edebileceğini ortaya koydu.

OYUNCULAR DEĞİL OYUN
Avcılar Belediyespor’da Beykoz 1908 önünde alınan galibiyette oyuncudan çok oyun ön plana çıktı. 90 dakika boyunca oyun planına sadık bir şekilde mücadele eden Sarı Siyahlılar sezonun da en iyi futbolunu ortaya koyarak kazandı.


Bu galibiyet ev sahibi ekip için büyük bir moral ve motivasyonu olurken maçta takımlarına büyük destek veren taraftarlar da maçın bitiş düdüğü ile birlikte sahaya inerek galibiyeti takımlarıyla birlikte paylaştı. Avcılar Belediyespor rakibi önünde ortaya koyduğu üst düzey oyun ve taktik anlayışıyla da büyük alkış topladı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.