HAZIRLIK MAÇLARI

17 Aralık 2016 Cumartesi

17 ARALIK GAZETE SAYFAMIZ.

17 ARALIK AMATÖRÜN DÜNYASI GAZETE SAYFAMIZ.
Futbolun Yıldızları Yeniden Sahalarda.
Tüm dünyada futbol en sevilen ve en çok izlenen spor müsabakaları arasında açık ara 1. sırada yer alıyor. Tabii bu özelliği ile de bu spor branşında başarıları ile öne çıkan sporcular çevresinde bir hayran kitlesi oluşturarak adeta birer idol haline dönüşüyorlar. Birçok takım taraftarı kendi takımında öne çıkan isimleri kendi çocuklarına isim olarak vererek onlara olan sevgilerini daha da perçinleştiriyor. 


Profesyonel futbolculuk dünyanın en kısa mesleği.
Bir futbolcu ne kadar iyi futbol oynarsa oynasın bunun bir sınırı var, Profesyonel futbolculuk çok yüksek bir dayanıklılık ve sistemli bir çalışma gerektiriyor. Bir futbolcu bu hayal edilen yolculuğa ulaştığında bazen bir yıl bazen de biraz daha fazla zirvede yer alsa da bu çok uzun bir zaman dilimini oluşturmuyor.

Yeniden Takım Olma Ruhu.
Uzun yıllar futbol oynamış, tribünlerde adlarına şarkılar bestelenmiş, onlarla gülünüp onlarla ağlanmış bu sporcular ne kadar aktif spor hayatının dışında olsalar da içlerindeki o ruh, motivasyon ve pozitif enerji her zaman var oluyor. Bu sporcuları genel olarak  halı sahalarda veya günü birlik turnuvalarda yeniden bir araya getiren futbol sevdası son zamanlarda farklı bir ruh haline dönüştü.Çevrelerindeki dostları ve eski takım arkadaşları ile birlikte yeniden takımdaşlık ruhlarını yaşamaya başladılar. Peki yıllar sonra bu nasıl gerçekleşti derseniz işte burada devreye TUMSO giriyor.  

TÜMSO Nedir?
Kısa adı TUMSO olan Türkiye Master Sporları Organizasyonu, düzenledikleri kısa süreli turnuvalarla her spor branşı içinde belli yaşlarda spor sevgisini hala içinden atamamış, kendisinde spor yapma gücünü bulan bu isimleri bir araya getirmeyi başararak turnuvalar organize ediyor.  TUMSO Genel Koordinatörü Sayın Mustafa Kumbasar TUMSO'yu tanıtırken amaçlarının Spor ruhunu ilke edinmiş, adil, saygılı ve profesyonel bir yönetimle, futbol zevkini ön plana çıkaracak şekilde kuralları belirlenmiş, hem oynayan, hem seyredenlere zevk verecek Master ve Veteran takımlar için spor organizasyonları düzenlemek olduğunun altını çiziyor. Ülke genelindeki Futbola gönül vermiş ve futbol oynamak isteyen Master ve Veteran takımları ve oyuncuları TÜMSO çatısı altında birleştirerek ulusal ve uluslar arası alanda yüksek kaliteli ligler ve turnuvalar oluşturmak hedefimiz. Vizyonlarının. TÜMSO ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, futbolun; 35 yaş üstü, 40 yaş üstü, 50 yaş üstü futbol takımlarını ve futbolcularını, salon futbolunu (Futsal), halı saha maçlarını (Minia Lig), ayak tenisini ve futbol çeşitliliği içinde yer alan diğer tüm oyunları, kurumsal yapısı içinde organize ederek ulusal ve uluslar arası alanda farkındalık yaratarak, kitlelere ulaştırıp kamuoyu yaratmak olduklarını belirtiyor.

Bunun ilk meyveleri olarak geçen sene Antalya'da düzenlenen Ayak Tenisi ve +40 ve +50 yaş futbol organizasyonları olduğunu belirten Kumbasar "Geçen yaz boyunca Antalya'da çeşitli organizasyonlar düzenledik. Yeni sezonda yeni bir solukla Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen 6 takımdan oluşan +50 TMSL (Türkiye Masterler Süper Ligi)'ni ve 8 takımdan oluşan +40 TMSL'ni hayata geçirdik. Sporcularımız bu liglerde verdikleri mücadelelerle uzun soluklu bir müsabaka cetvelinin içinde yer alıyorlar. Özellikle +50 TMSL Ligi izleyenleri hayrete düşürecek bir rekabet ve enerjiye sahne oluyor. Bu liglerde oynanan müsabakalar www.tumso.org sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanırken. Maç sonrasında tamamı da aynı sayfadan izlenebiliyor. Bu yönü ile de bir ilki gerçekleştirdik." dedi.


+50 TMSL LİGİ HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI VE PUAN DURUMU
TOPLU SONUÇLAR
Kalamış Masterler 1 - 2 Vezir Spor Masterler
Sirkeci Masterler 0 - 2 Kadıköy Masterler
Kozyatağı Masterler 4 - 3 Cibali Veteranlar
HAFTANIN PROGRAMI
Kadıköy Masterler - Vezir Spor Masterler
Kalamış Masterler - Cibali Masterler
Kozyatağı Masterler - Sirkeci Masterler+40 TMSL LİGİ HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI VE PUAN DURUMU


TOPLU SONUÇLAR
Sarıyer Ada Masterler 0 - 3 Paşa Limanı Masterler
Kırklareli Masterler 9 - 0 Lüleburgaz Onur Spor
Görele Masterler 1 - 1 Hunca Masterler
Çanakkale Boğaz Gücü 3- 0 Rize Masterler
HAFTANIN PROGRAMI
Rize Masterler - Sarıyer Ada Masterler
Lüleburgaz Onur Spor - Çanakkale Boğaz Gücü
Paşa Limanı Masterler - Görele Masterler
Hunca Masterler - Kırklareli Masterler 

Gol Düellosunun Galibi Kozyatağı Masterler.
Türkiye Master Sporları Organizasyonu tarafından bu sene ilki düzenlenen +50 TMSL'nin ilk yarısının son maçında karşı karşıya gelen Kozyatağı Masterler ve Cibali Masterler arasındaki oynanan ve gol düellosu şeklinde geçen müsabakanın galibi Kozyatağı Masterler oldu.
Altunizade Koç tesislerinde oynanan müsabakası TFF'na bağlı hakemlerden Murat Kam yönetti. 
Karşılaşmanın ilk yarısını 22.dakika da Eser Lale'nin golü ile önde kapatan Kozyatağı Masterler,  ikinci yarının hemen başında Muharrem Seher ile farkı ikiye çıkardı. Gol sonrasında kendini toparlayan Cibali Masterler ilk önce Zafer Öktem ile farkı bire indirmeyi başarırken, hemen sonrasında gelen Kürşat Karadağ'ın golü ile skoru eşitlemeyi başardı. 2-2
Karşılaşmanın son bölümü nefesleri kesen bir mücadeleye sahne oldu. Kozyatağı Masterler İsmet Yıldırım'ın golü ile tekrar öne geçmeyi başarsa da  Cibali Masterler günün başarılı ismi Kürşad Karadağ iletekrar skoru eşitlemeyi başardı. 3-3
Son sözü EserLale söyledi. attığı golle karşılaşmada gol perdesini açan Eser Lale yeniden topu ağlarla buluştururken aynızamanda perdeyi de Kozyatağı lehine kapatan isim oldu. 4-3
KOZYATAĞI MASTERLER : Süleyman Dede, Mustafa Aksu, Muharrem Şener, Eser Lale, Şenol Fidan, Deniz Karaman, Selçuk Yeniçeri, Fahrettin Ofluoğlu, İsmet Yıldırım
CİBALİ MASTERLER : İsmail çetin, Gürkan Karabacak, Hayri Çelik, Recep Kocabal, 

Kadıköy Masterler İlk Yarı Attı, İkinci Yarı Yattı.
+50 TMSL'nin önemli takımlarından Kadıköy Masterler ve Sirkeci Masterler arasındaki müsabakada yakaladıkları gol pozisyonlarını gole çevirmeyi başaran Kadıköy Masterler kazandı. 
Şampiyonluk yarışının iki iddialı takımı Kadıköy masterler ve Sirkeci Masterler arasındaki müsabaka da Kadıköy temsilcisi 12. dakika da Nurzat Öznur ve 18. dakika da Yılmaz Özmen'in golleri ile sahadan 2-0 galibiyetle ayrılmayı başardı. 
Her iki takım oyuncularının da sayısız gol pozisyonu üretmeyi başarabildiği karşılaşma da Kadıköy Master file bekçisi Mustafa Duyar kalesinde gole izin vermeyince Sirkeci Masterler Şampiyonluk yarışında büyük bir yara aldılar.
SİRKECİ MASTERLER : Vecdi yalçın, Özcan Kayhan, Abdül İçer, Erdinç Başıküçük, Hacı Mehmet Kaplan (Ahmet tataroğlu), Hasan Karacaoğlu (Erdem Türkkan), Armağan Turhan, Halit Toker, halit Üçkaleler
KADIKÖY MASTERLER: Mustafa Duyar, Tuncay Karan (İbrahim Üstünışık), Murat Özgen, Mustafa Eren, Yılmaz Özmen, Cahit Bayhan, Faruk Çavuşoğlu, Nihat Batuman (Sezai Türkkan), Nurzat Öznur

Vezirspor Masterler Liderlik Koltuğunu Sağlama aldı.
+50 TMSL'ninilk sırasında yer alan ikit akımın mücadelesinde Vezirspor Masterler ile Kalamış Masterleri 2-1'lik skorla geçmeyi ibaşarırken liderlik koltuğunda da biraz rahatladı. Karşılaşma öncesi her iki takım oyuncuları birbirlerine şans dilerken gösterilen centilmenlik örneği izleyiciler tarafından takdir topladı. 
Karşılaşmay Kalamış etkilibaşladı. hemen müsabakanın başında da 7. dakika da Turan Sevüktekin takımını 1-0 öne geçirmeyi başardı. VezirSporMasterler 17.dkika da Aydın Süngü'nün golü ile buna karşılık verince ilk yarı 1-1 eşitlikle sonuçlandı.
İkinci yarıda tambirstres ve mücadele hakim oldu sahada sahadan galibiyet ayrılacak olan takımın liderli koltuğunda biraz daha rahatlayacağınıbilen oyuncular dikkatli bir mücadele sergilediler. Ancak Vezir Spor'un kazandığı penaltı hesapları Veziespor Masterler lehine değiştirdi. Penaltı içintopun başına geçen Raik topu ağlarla buluştururken maçında skorunu ilan etti. 
Kalamış Masterler 1 - 2 Vezir Spor Masterler

KALAMIŞ MASTERLER : Ertuğrul Akbaş, Turan Sevüktekin, Mustafa Akçay (İrfan Yüksel), Fatin Eyüpoğlu, İbrahim Gökgöz (Süleyman Ayd
ın), Göksal Türe, Hasan Yıldırım, i. Mehmet Can,  Celal Gürler (Tayfur Uysal)
VEZİRSPOR MASTERLER : Mustafa Öner, Nurettin Aksoy, Veli Akpınar (Özcan Yar), Aydın Süngü, Ali Raik Erüstün, Selim Veziroğlu, Suat Candan, Abdullah Yazıcı, Oğuz Konuk Aydın


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.