HAZIRLIK MAÇLARI

21 Kasım 2016 Pazartesi

Yol Açın Başakşehir Geliyor.

Yol Açın Başakşehir Geliyor.
İstanbul 1. amatör Lig1. grupda hem zirve yarışını hem de alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Başakşehir, deplasmanda B.Çekmece Mimarsinan’ı 4-0 mağlup ederek ilk yarıyı zirvede kapattı.

Mimarsinan Baba Hakkı Stadı’nda oynanan maç kıran kırana geçerken yakaladığı fırsatları iyi değerlendiren konuk ekip Başakşehir 21. dakikada Salim’le 1-0 öne geçti.

Yeşil Beyazlılar 41. dakikada kazanılan penaltı atışını Muhammet Kuşdil’in gole çevirmesi ile skoru 2-0 yaptı.


Bu gol aynı zamanda ilk yarının skoru oldu. İlk yarı olduğu gibi ikinci yarı da nefesleri kesen bir mücadele izledik. Konuk Başakşehir 62. dakikada Erdi ile bir gol daha bularak 3-0 öne geçti.

B.Çekmece Mimarsinan mücadele olarak oyuna ortak olmasına rağmen farkı indirecek fırsatları değerlendiremedi.

Başakşehir 83. dakikada Erdi ile bir gol daha bularak maçın skorunu belirledi: 0-4. Bu sonuçla Başakşehir 16 puana yükselerek ilk yarıyı zirvede kapatırken B.Çekmece Mimarsinan da 7 puanda kalarak sekizinci sıraya geriledi.


Ünal Özbey "İlk yarı hedefimizi tutturduk."
Karşılaşma sonrasında gazetemize açıklama yapan Başakşehir Teknik Direktörü Ünal Özbey "Her hafta sıralamanın değiştiği zorlu bir grupta mücadele ediyoruz. Tamamen genç oyuncularımızdan kurulu bir takım ile ligde mücadele ediyoruz. Bu durum bazı durumlarda avantaj sağlarken tecrübeli takımlar karşısında dezavantaja dönüşebiliyor. İlk yarı itibarı ile birkaç ayrıntı dışında hedeflerimize ulaştık. Başta bize sonuna kaadar destek veren yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımı da ayrıca kutluyorum. Şu an yokuşun en tepesine çıktık, artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız. İkinci yarıda yerimizi koruyarak ipi göğüslemek istiyoruz." dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.