HAZIRLIK MAÇLARI

21 Kasım 2016 Pazartesi

TOPÇULAR İSTEDİĞİNİ ALDI.

TOPÇULAR İSTEDİĞİNİ ALDI.
Süper Amatör lig 1. Grubun kritik maçında M.K.Paşa, kendi sahasında ve seyircisi önünde Topçular’a 1-0 mağlup olarak haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı.

Avcılar Firuzköy Stadı’nda oynanan ve iki takım açısından da puan durumundaki yerleri açısından büyük önem taşıyan maç ev sahibi ekibin baskısı altında geçerken topu rakibine bırakarak kontratağa dayalı bir futbol ortaya koyan Topcular 90 dakika sonunda sahadan istediğini alarak ayrılan taraf oldu.


Topcularspor’un tek golü 33. dakikada Ozan’ın kendi kalesine yaptığı ters bir vuruştan geldi. Golden sonra oyunu daha çok kendi sahasında kabul eden konuk takım savunma ve ortasaha bloklarını yakın oynatarak alanları kontrol ederek oynamaya başladı. M.K.Paşaspor da golü yedikten sonra ilk yarının son düdüğüne kadar skoru değiştiremeyince soyunma odasına 1-0 yenik gitmek zorunda kaldı.

İkinci yarıda M.K.Paşa tempoyu daha da arttırarak beraberlik için yüklendikçe yüklendi. Oyunu kendi sahasında kabul ederek 1-0’lık skorun avantajını korumak isteyen Topcular kontrataklarla ikinci golü bulmaya çalıştı. Maçın son bölümünde bütün riskleri alarak daha fazla adamla rakibinin üzerine giden M.K.Paşa savunmada da geniş boşluklar bıraktı.


Özellikle savunma çıkışlarında Mecit’in kaptırdığı toplar Topçular’ın yakaladığı tehlikeli kontrataklara da zemin yarattı. Son bölümler tam bir tenis maçı gibi geçti. İki takımın da yorgunluklar nedeniyle ortasahayı çok rahat geçtiği maçın son 15 dakikalık bölümünde hem M.K.Paşa hem de Topçular gole çok yaklaştı. M.K.Paşaspor oyunu Topçular’ın birinci bölgesinde oynarken can siperane bir şekilde skoru korumaya çalışan konuk takım da kontratak silahlarını etkili bir şekilde kullandı.

Maçın özellikle son 15 dakikasını adeta rakip cezaalanı içinde oynayan M.K.Paşaspor 3 pozisyonda da penaltı beklentisi içine girmesine rağmen hakem hiçbir pozisyonda da oralı olmadı. Kalan sürede iki takım da başka gol bulamayınca mücadele konuk takımın 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.
Kırmızı kartların havada uçuştuğu maçı iki takım da 10’ar kişi tamamladı. 85. dakikada M.K.Paşaspor’dan kaleci Salim ile 90. dakikada Topçularspor’dan Murat cezalı duruma düştü. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.