HAZIRLIK MAÇLARI

5 Kasım 2016 Cumartesi

Küçük Ayasofya Sahada Galip, Statüde Mağlup

Küçük Ayasofya Sahada Galip, Statüde Mağlup
Geçtiğimiz hafta sonu Selvi Spor ile oynayan Küçük Ayasofya sahadan 3-0 galibiyetle ayrılarak ligdeki ilk puanını almıştı. Ancak statü gereği yaşı uygunsuz oyuncu oynattığı için tertip komitesi tarafından 3-0 hükmen mağlup sayıldı.
1. Amatör lig 6. grupta mücadele eden Küçük Ayasofya ligin 5, hafyasında deplasmanda oynadığı Selvi Spor karşısında sahadan 3-0 galibiyetle ayrılarak ligdeki ilk puanını da almıştı. Ancak esame listesinde 2002 doğumlu futbolcu bulundurduğu için Selvi Spor takımının yaptığı itiraz üzerine hükmen mağlup sayıldı.
SelviSpor'un itirazı üzerine toplanan 1. amatör Tertip komitesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama da "Yapılan incelemede Küçükayasofya takımı esame listesinde 2002 doğumlu Göksem Batuhan İnanç’ın olduğu tespit edilmiştir. 2016-2017 Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar Kitapçığı 10. sayfasında 2002 doğumlu sporcuların 1998 ve daha büyük doğumlu yaş kategorilerindeki takımlarda oynayamayacakları belirtilmiştir. Yine aynı kitapçığın 14.sayfasında “Futbolcuların Büyük Yaş Kategorilerinde Oynatılması” maddesinde “futbolcuların oynama hakkı olmadığı daha büyük yaş kategorilerinde oynatıldığı takdirde bu takımlara hükmen mağlubiyet kararı verileceği” hükmü getirilmiştir. Bu durumda Küçükayasofya takımının 3-0 hükmen yenik sayılmasına, yönetici Mustafa Kemal İnan ve teknik sorumlu Ünal Sevinç’in İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmiştir" ifadesi kullanıldı. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.