HAZIRLIK MAÇLARI

15 Kasım 2016 Salı

İstanbul Karması Galibiyetle Başladı.

İstanbul Karması Galibiyetle Başladı.

2016-2017 UEFA Bölgeler Kupası'nda ülkemizi temsil eden İstanbul Bölge Karması, 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Moldova'da oynanan Eleme Turu 5. Grup'taki ilk maçında turnuvaya seri başı olarak katılan Kuzey İrlanda'nın Batı Bölgesi (Western Region) takımını 2-0 yendi. Orhei kentindeki District Sport Complex'te oynanan maçta İstanbul Bölge Karması'nın gollerini 9. dakikada Serkan Uysal, 35. dakikada Semih Kamil Akgöz attı. Grupta oynanan diğer karşılaşmada ise İsviçre'nin Cenevre takımı, Moldova'nın ARF Soroca takımını 1-0 yendi.


Uefa'ya bağlı ülkeler arasında 53 takımın yer aldığı organizasyon, sadece amatör futbolcuların katılımı ile gerçekleşiyor. Tüm Avrupa'da amatörlerin UEFA kupası olarak görülen Regions' Cup bugün oynanan grup müsabakaları ile start aldı. Ülkemizi bu organizasyonda temsil eden İstanbul Karması ilk müsabakasında grupta seri başı olarak yer alan Kuzey İrlanda temsilcisi Western Reğion ile karşılaştı. Karşılaşmayı 9. dakikada Serkan Uysal, 35. dakikada Semih Kamil Akgöz'ün attığı gollerle kazanana İstanbul Karması turnuvaya iyi bir başlangıç yapmış oldu.  İstanbul Karması ikinci karşılaşmasını Çarşamba günü TSİ 15.00'de Moldova temsilcisi ARF Soroca takımı ile oynayacak.


İlk olarak 1999 yılında gerçekleşen Regions' Cup takip eden yıllarda her iki yılda bir gerçekleşmiş. 199 yılında düzenlenen ilk organizasyona Marmara Karması ile katılan Türkiye ilk grup maçlarında sonuncu olarak elendi. Bundan sonra 2009 yılına kadar bu organizasyonda yer almadı. 2009 yılında tekrar Marmara karması ile organizasyonda yer alırken ilk grup müsabakalarında oynadığı 3 karşılaşma da 7 puan alarak namağlup eleme gruplarına kaldı. Burada da çeyrek final mücadelesinde grupta 2. sırada yer alarak elendi. 

2011 yılında Türkiye'yi Ankara karması temsil etti. Bu yılda da ön eleme gruplarını 3 maçta topladığı 7 puanla lider olarak kapatan Türkiye yeniden çeyrek final mücadelesinde turnuvaya veda etti. 2015 yılında düzenlenen son organizasyonda ülkemizi temsil eden Ankara Karması yarı finale kadar yükselme başarısı gösterirken İrlanda’da gerçekleşen UEFA Regions Cup Finalleri’nde Ankara Bölge Karması Avrupa üçüncüsü olmayı başardı. Amatör karma ilk maçında İrlanda’ya 2-0 yenilmesine rağmen daha sonra ki maçlarda Bosna Hersek’i 2-1 ve Çek Cumhuriyeti’ni de 4-2 yenerek amatör futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Avrupa üçüncüsü oldu. Ankara Bölge Karması 32 takımın katıldığı turnuvada en centilmen ekip seçilerek başarısını taçlandırmıştı.


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.