HAZIRLIK MAÇLARI

14 Kasım 2016 Pazartesi

İstanbul 1. Amatör Lig 7. grupta Mahmut Şevket Paşa zirve yarışını bırakmıyor.

İstanbul 1. Amatör Lig 7. grupta Mahmut Şevket Paşa zirve yarışını bırakmıyor. 
Topkapı Spor'un liderliğinde devam eden 7. grupta takımların puan sıralamaları ilk yarı sonuna gelinmesine rağmen herkesin yarışta şanslı olduğunu gösteriyor. Bu sebeple grupta oynanan her müsabaka takımların Süper Amatör macerasında önemli bir hal alıyor.
Haftaya liderin 1 puan gerisinde 12'şer puanla giren Piyale paşa ile Mahmut Şevket Paşa Beyoğlu Stadı'nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı seyretmeye gelenler atılan 6 golün yanında nefes kesen bir maç vebir o kadar da gol pozisyonu seyrettiler.
Her iki takımında pozisyon açısından zenginlik yarattığı karşılaşmada yakaladıkları pozisyonları değerlendiren taraf ilk yarıda Mahmut Şevket Paşa oldu. Karşılaşmanın 7. dakikasında Ömer Kibar'ın golü ile öne geçen Mahmut Şevket Paşa gene aynı oyuncu ile 20. dakika da farkı ikiye çıkardı. 32. dakika da Mahsum Işık takımının 3. golüne imza attı. Müsabakanın ilk yarısının uzatma dakikalarında Piyalepaşa'yı umutlandıran gol geldi. 45+2'de Sinan Koç Piyale Paşa adına farkı ikiye indirmeyi başardı. İlk yarı Mahmut şevket Paşa'nın 3-1 lik üstünlüğü ile tamamlandı.
İkinci yarıya her iki takımda karşılaşmadan galibiyetle ayrılmanın hesabı ile çıkmıştı.  Üst üste gelen pozisyonlar gelecek gollerinde habercisi oldu. Ancak hem defansların son anda müdahaleleri hem de kalecilerin performansı 66. dakikaya kadar gol sesi çıkartmadı. 66. dakika da Piyalepaşa kazandığı penaltı atışını Sevdet Pastacı ile gole çevirince farkta bire inmiş oldu.
Ev sahibi takım bu dakikadan sonra baskılarını iyice arttırdı. 72. Mahmut Şevket Paşa'da Olcay kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Piyale Paşa ilk önce beraberliği sonra da galibiyet golünü bulmak istiyordu. Ancak skoru belirleyen gol 90+5. dakika da Şükrü Altuntaş'dan geldi. 
PİYALEPAŞA : 2 - MAHMUT ŞEVKETPAŞA : 4

Saha : Beyoğlu
Saha Komiseri : Dursun Çil
Hakemler : Fatih Çalışkan, Tolga Burhan Sönmez, Ufuk Ünaldı
PİYALEPAŞA : Celal Aldemir, Sinan Koç, Adem Sim (Serdar Seymen), Mirsat Aykan, Tolga Taş, Kadir Nakış, Yunus Emre Demir (Emre Aykan), Sevdet Paftalı, Emir Harun Erkan, Eyüp Yaşar, Aykan Yavuz
YEDEKLER : Aziz Turgut, Oğuzhan Nur, Cengizhan Nur, Sezer Azaklı, Arda Büyük

MAHMUT ŞEVKETPAŞA : Mehmet Çevça (Abdullah Genç), Orgun Özdemir, Yunus Emre Akdoğan, Olcay Öksüz, Mertcan Acar, Hüseyin Gül, ÖmerKibar, Tuna Demirer, Ömer Tunç (Mahsun Işık), Şükrü Altuntaş, Can Dizdar (Orkun Atalay)
YEDEKLER : Umut Güzel, Berat Kibar, Selahattin Kaya, Mertcan Kenfir

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.