HAZIRLIK MAÇLARI

21 Kasım 2016 Pazartesi

Davutpaşa Seriye Bağladı.

Davutpaşa Seriye Bağladı.
İstanbul Süper Amatör Lig 1.grup da liderlik koltuğuna ipotek koyan Davutpaşaspor, grubun şampiyonluk iddiası ile yola çıkan bir başka adayı Kartal Belediyespor'u Namık Sevik Stadı'nda konuk etti. 

Davutpaşa etkili başladı.
Şampiyonluk yarışında her iki takım açısından da önemli bir yer tutacak olan karşılaşmaya seyirci desteğini de arkasına alan Davutpaşa Spor etkili başladı. Henüz ilk dakikalarda yakaladığı pozisyonları cömertçe harcayan ev sahibi ekip 14. dakika da Seyfettin'in golü ile hayat buldu. Enes'in adeta bir korner atışı gibi kullandığı taç atışında top ceza alanı içine kadar geldi Özgün bu topu kafa vuruşu ile altı pas üzerine gönderdi. Burada kalecininde topa çıkmamasını iyi değerlendiren Seyfettin topu ağlara göndererek takımını rahatlattı. 1-0 


Kartal Belediyespor Çabuk Cevap Verdi.
Golden bir kaç dakika sonra orta sahadan sağ kanada atılan topla hızlı çıkan Kartal Belediyesporlu oyuncuların ceza alanına gönderdiği topa müsait bir durumda yükselen kaleci Metin topu elinden kaçırınca top Ozan'ın önündekaldı. Ozan topu boş kaleye yuvarladı ve skoru eşitledi. 1-1

Davutpaşa gol sonrasında da etkili futbolunu sürdürmesine rağmen birtürlü istediği golü bulamayınca ilk yarı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

İkinci yarıda da ev sahibi ekibin oyunda üstünlüğü vardı. Kartal Belediyesi kalesinde üst üste pozisyonlar üreten Davutpaşa aradığı golü 80. dakika da buldu. Kartal Belediyespor defansının bir türlü uzaklaştıramadığı top sağ kanatta Enes'in önüne kadar geldi Enes'in ceza alanı içine ortaladığı topu kafa vuruşu ile ağlara gönderen isim Ahmet Can oldu. 2-1
Karşılaşmada başka gol olmayınca Davutpaşa yenilmezlik ünvanını sürdürerek 10 maçta 30 puan topladı ve ligde puan kaybetmeyen tek takım olma özelliğini de korudu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.