HAZIRLIK MAÇLARI

10 Kasım 2016 Perşembe

CKFA'dan Muhteşem Geri Dönüş

CKFA'dan Muhteşem Geri Dönüş.
İstanbul'un çiçeği burnunda spor kulüplerinden CKFA (Cevat Köprübaşı Futbol Spor Kulübü), şampiyonluk yarışı içinde kendisi için tamam veya devam niteliğinde çıktığı lider Terazidere deplasmanında 2-0 geriye düştüğü müsabakada müthiş bir geri dönüşe imza atarak skoru 3-2'ye getirdi ve sahadan 3 puanla ayrılarak yarışta ben de varım dedi.

İstanbul 1. Amatör Lig 6. grupta şampiyonluk için takımlar son derece çekişmeli bir yarışın içindeler. Her hafta bir takımın liderlik koltuğunu işgal ettiği grupta bu hafta ortası oynanan müsabakalarda da lider Terazidere aldığı mağlubiyet sonrasında koltuğu Hamidiyespor'a devretti. 
Karşılaşmanın ilk yarısında iki takım oyuncuları da  tempolu ve seyir zevki yüksek bir oyun ortaya koysalarda ciddi denilebilecek tek pozisyon 45. dakika da CKFA adına Ahmet Furkan Yavuz'un ara pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Murat Kavraz'ın müsait durumda topu auta atması ile sonuçlandı.

HAKEM EREN TUR YÜKSEK TEMPONUN MİMARLARINDAN BİRİ OLDU:
İlk yarıda tempolu ancak gol açısından kısır geçen müsabakanın ikinci yarısında goller peş peşe geldi. Bu yarıda da tempo her iki takım açısından da hiç düşmezken hakemlerin buna katkısını da gözardı etmememiz gerekiyor. Müsabakanın orta hakemi Eren Tur yerinde işlettiği avantaj kuralları ile hem takımları oyundan düşürmeyerek, hem de oyunun sık sık durmamasını sağlayarak seyircilerin yüksek tempolu ve seyir zevki yüksek bir maç izlenmesini sağladı.  Bir duran top kararı dışında tüm kararlarında sahada pozitif bir etki yaratan genç hakemimizin de bu denli önemli bir maçta sergilediği performansla en azından gelecekte iyi bir hakemimiz olacak dememizi de sağladığı için teşşekkür ederiz.

ÖNCE TERAZİDERE, SONRA CKFA
İkinci yarı karşılıklı ataklar ve gol girişimleri ile başladı. 54. dakika da Sinan'ın orta sahaya yakın bir nokta da rakibine yaptığı faulü topu oyuna hızlı sokarak kullanan Onur sağ kanatta atak yapan Aykut Yavaş'ı topla buluştudu. Aykut'un ceza alanı ön çizgisinde topu kazandırdığı Oğuzhan Şeker  kaleci Muhammed'i avlayarak Terazidere'yi 1-0 öne geçirdi. 
71. dakikada ikinci gol geldi. CKFA Aydıncan'la atak hazırlığı iççinde iken baskı yaparak topu kazanan Sefa Küçük topu ceza alanı önünde Oğuzhan Şeker'e kazandırdı. Oğuzhan'ın vuruşunu kaleci Muhammed çelmeyi başarsa da dönen topa koşu yapan Erkan Sultan boş kaleye topu gönderdi. 2-0
Karşılaşmada geriye düşmesine rağmen temposunu düşürmeyen CKFA sağ kanatta Murat Kavraz ile atak geliştirdi. Murat'ın koşu yolunu kapatmak isteyen Ömer rakibini faulle durdurabildi. 74. dakika da kazanılan serbest vuruş da Yahya'nın ceza alanı içine kullandığı faul atışına oyuna ikinci yarıda Sinan'ın yerine dahil olan Emirhan güzel bir kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturarak farkı bire indirdi. 2-1

UZATMALARDA GELEN 3 PUAN
Karşılaşma oyuncu değişiklikleri ve oyunda duran süre ile hakem Eren Tur karşılaşmanın sonuna 6 dakika ekledi. Uzatmanın ilk saniyelerinde CKFA'nın genç kontenjan oyuncusu Enes orta sahadan Terazidere ceza alanı içine uzun bir top gönderdi. Miraç kafa ile topu defansın arkasına indirdi. Murat önce topu kontrol etti. daha sonra müsait durumda bulanan Mustafa Hazıroğlu'nu topla buluşturdu. Hazıroğlu güzel bir vuruşla topu ağlara gönderirken skoruda eşitledi. 2-2 
Beraberlik golü sonrasında Terazidere önce Oğuzhan sonra Aykut ile 2 müsait pozisyonu değerlendiremedi. Uzatmanın 3. dakikasında oyuna sonradan girmesine rağmen orta sahada olumlu işler yapan genç Enes sağ tarafta bindirme yapan Murat'ın koşu yoluna güzel birpas attı. Topu kontrolüne alan Murat önce defans oyuncularını sonra da kaleciyi geçerek topu ağlarla buluşturdu. 2-3

KÖPRÜBAŞI "bugün 3 puandan fazlasını kazandık."
Karşılaşma da 3. gol sonrasında CKFA'lı futbolcular adeta bir sevinç yumağı oluşturdular.  Bu resmin kendileri açısından 3 puandan daha önemli olduğunu söyleyen Teknik Direktör Köprübaşı "Biz daha yeni birkulüp olmamıza rağmen iyi bir performan sergilediğimizi düşünüyorum. İlk yılımızda başarı yakalayarak bir üst lige yükseldik. Bu kısa süre içinde kadrodan ayrılanlarımız oldu, aramıza yeni katılan arkadaşlarımız oldu. 3 puan futbolda tabii ki önemlidir. Ancak bizim için önemli olan 3 puandan çok takım olma ruhudur. Bu maç sonunda futbolcularımızın bu ruhu kazandığını düşünüyorum. Biz bugün 3 puandan fazlasını kazandık. Bu bizim için daha önemli." dedi. 

STAD : Bayrampaşa Belediye
HAKEMLER : Eren Tur, Uğur Bilsel, Ömer Pelitli
SAHA KOMİSERİ : Doğan Beker
TERAZİDERE : Selçuk Uysal, Furkan Şenvardar, Ömer Yeşilkır, Aykut Yavaş, Semih Karakurt, Kenan Gözübek, Onur Bayaş, Cem Baybora, Oğuzhan Şeker, erkan Sultan, Sefa Küçük
YEDEKLER : Furkan Gergin, Mertkan Kahraman, Sinan Çelik Adem Birkan, Emre Keskintürk, Sezer Tunç,Uğur Ural

CKFA : Muhammed Yosma, Oğuzhan Şimşek, Aydın Can Perese, Miraç Satır, Burak Yılmaz, Vehbi Sinan İnan, Ahmet Furkan Yavuz, Yasin Köseoğlu, Mustafa Hazıroğlu, Yahya Tan, Murat Kavraz
YEDEKLER : Zafer Ahmet Kurtuluş, Demirhan Demir, Serdar Tamaç, Emirhan Erdemir, Enes Yılmaz, Ferhat Karagöz

Sarı Kart : Erkan Sultan (12'), Kenan Gözübek (42'), Furkan Şenvardar (52'), Semih Karakurt (88'), Oğuzhan Şeker (90) TERZİDERE / Yahya Tan (55'), Oğuzhan Şimşek (65')


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.