HAZIRLIK MAÇLARI

23 Kasım 2016 Çarşamba

Ayhan Çınar "TFF İstanbul çalışanı, Tüm yaş kategorilerinde lige katılmamamızı istiyor."

Ayhan Çınar "TFF İstanbul çalışanı, Tüm yaş kategorilerinde lige katılmamamızı istiyor."
Esenler Yavuz Selim Spor Kulübü uzun zamandır sahası olmamasına rağmen tüm yaş kategorilerinde çalışmalarını sürdüren ve buna rağmen başarıyı da yakalayabilen ender spor kulüplerimizdendir. Esenler Yavuz Selim Spor Kulübü teknik direktörü Ayhan Çınar hafta arası verilen maçların çocuklar üzerinde baskı yarattığını vurgularken kendilerinin de takım kurmakta zorlandıklarını söyledi.
Ayhan Çınar "Çocuklarımızın en çok sevdiği spor branşı futbol. Büyük bir kısmı hayal kurmayı ve hayallerini büyütmeyi burada takımlarımızın antrenmanlarında ve maçlarında yaşıyor. Bizde çocuklarımızın bu duygularını ellerinden almak istemiyoruz. aksine hayallerini büyütebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocukluğumuzda İstanbul'da Vefa ve Eyüp stadyumlarında alt yapı maçlarımızı ışıklandırmalı olarak oynuyorduk. O zamanlar aileler çocuklarını futbola yönlendirme yapmıyordu. İstanbul'da yeterli saha yok muydu bilmiyorum ama çok güzel maçlarımız oluyordu. Seneler sonra TFF İstanbul'da böyle bir uygulamaya gider mi onuda bilmiyorum. Beni maziye götüren bu sene U17 liginde 3 defa hafta içinde maç oynayacak olmamız. Maçımız Öğlen 13.00'de oynanacak Akşamdan itibaren çocuklarımız arıyor. "Hocam 2 tane yazılımız var" diyen, "hocam resmi izinli miyiz? Okul TFF izin kağıtlarını kabul etmiyor." diye soran. Sorular çok, çözüm de basit. Hafta içi oynayacağımız maçlarımızı Saat 18.00'den sonra oynayalım. Hemen her ilçenin ışıklandırmalı bir sahası var. Çocuklarımız okullarından kalmadıkları gibi biz de maçlarımızı sorun olmadan oynarız. Çocuklarımızın da hayalleri ile oynamamış oluruz. Ancak TFF İstanbul çalışanları bizimle aynı düşüncede mi bilemiyoruz. Hafta ortası maçlarımızda çocuklarımızın sorunlarını dile getirdiğimiz bir TFF İstanbul görevlisinin bize sunduğu çözüm "ESENLER'DE SAHAN YOK ALT YAPIDA HER KATEGORİDE OYNAMA O ZAMAN. " bu yaklaşımla biz daha çok hafta ortası maçlar oynarız. Hatta sabahın 09.00'unda da oynarız. EYVAH EYVAH" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.