HAZIRLIK MAÇLARI

15 Kasım 2016 Salı

Atatürk ve Cumhuriyet Kupası sahibini buldu.

Atatürk ve Cumhuriyet Kupası sahibini buldu.
Maltepe Kent Konseyi ve Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği (MASK) tarafından ortaklaşa olarak organize edilen ve Maltepe ilçesi U15 yaş altı takımlarının mücadele ettiği turnuvada şampiyonluk ipini göğüsleyen Maltepe 1905 kulübü sporcuları hafta sonu Gülsuyu Asım Kara Stadı'nda düzenlenen törenle kupasına kavuştu.
26-27- 28 Ekim tarihleri arasında Maltepe ilçesi takımlarının U15 yaş altı kategorisinde yer alan takımlarının mücadele ettiği turnuvada gruplarından lider olarak çıkan ve yarı final müsabakalarında da rakiplerine karşı üstünlük sağlayan Maltepe 1905 Spor Kulübü ve Başıbüyük Spor Kulübü organizasyonun son günü final müsabakasında karşı karşıya geldiler. İki takım arasında nefesleri kesen müsabaka sonunda Maltepe 1905 Spor Kulübü sahadan 3-1 lik skorla ayrılarak kupaya uzanırken Başıbüyük Spor Kulübü'de ikinci oldu.


Geçtiğimiz hafta sonu Gülsuyu Asım Kara Stadı'nda gerçekleşen kupa törenine Maltepe Belediye Başkanı Sayın Ali Kılıç'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Sayın Melih Morsünbül, Sayın Gültekin Karataş ve Sayın Ömer Ekşioğlu. TFF İstanbul İl Temsilcisi Sayın Ali Muhammed Tanrıyaşükür, Maltepe Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Sayın Ozan Demir ve Yönetim Kurulu, MASK Başkanı Sayın Bayram Behram Kaçar, Maltepe ilçesi Spor Kulübü Başkanları ve yöneticileri protokolde yerlerini alırken, birçok sporcu ve yakınları da töreni takip ettiler.


Turnuva da finalde Başıbüyük Spor'u 3-1 yenerek şampiyonluk  ipini göğüsleyen Maltepe 1905 Spor Kulübü şampiyonluk kupasını Maltepe Belediye Başkanı Sayın Ali Kılıç'ın elinden aldı. Ali Kılıç gençlere hitaben yaptığı konuşmada "Mustafa Kemal bu ülkeyi siz gençlere emanet etti. Bizlerde Büyük önderimiz gibi sizlere güveniyoruz. Onun emanetini sahipleneceğinizi ve Cumhuriyetimizi koruyacağınızı biliyoruz." dedi.Turnuvada 2.sırada yer alan Başıbüyük Spor kupasını TFF İstanbul İl Temsilcisi Sayın Ali Muhammed Tanrıyaşükür'ün elinden kupasını aldı. 3. olan Gülsuyu Spor kupasını Maltepe Kent Konseyi Başkanı Sayın Ozan Demir'in elinden alırken 4. lük kupasını Girne Spor'a MASK Başkanı Sayın Bayram Behram Kaçar verdi. Turnuvaya katılan tüm sporculara ayrıca madalya ve Büyük Önder Atatürk'ün Nutuk kitabı hediye olarak verildi.Organizasyon sonunda konuşma yapan Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sayın Bayram Behram Kaçar "Son yıllarda erozyona uğrayan Cumhuriyet değerlerinin milli bilincin artırılması hedefi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder bilge lider Gazi Mustafa Kemal'i anmak için geleneksel hale dönüştürülecek 29 Ekim Atatürk Kupası Turnuvası ilk şampiyonu Maltepe 1905 spor kulübünü 2.olan Başıbüyük Sporumuzu 3.olan Gülsuyu sporumuzu ve 4.lük elde  eden Girne sporumuzu tebrik ederiz.


Bu anlamlı kupa için büyük emek sarf eden Maltepe kent konseyi Başkanı Sayın Ozan Demir ve tüm yönetim kurulu üyelerine, kupa törenimize iştirak eden böyle önemli günde bizleri onurlandıran Maltepe Belediye Başkanımız Sayın Ali kılıç'a Belediye Başkan Yardımcıları Sayın Melih morsünbül, Gültekin Karataş ve Ömer Ekşioğlu'na, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Muhammet Tanrıyaşükür'e Maltepe'nin tüm spor kulübü başkanları ve yöneticilerine çok teşekkür ederiz. 11 yıldır mağdur olan bir kuşak genç neslini madde bağımlılığına kaybetmiş Gülsuyu Mahallemizin stadını yaparak bundan Sonra ki gençlerimizi ülkemize milletimize faydalı bir birey ve yurttaş olarak yetişmesine vesile olan Maltepe Belediye Başkanı sayın Ali Kılıç beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Tüm Maltepe'nin gençlerine hayırlı olsun" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.