HAZIRLIK MAÇLARI

9 Ekim 2016 Pazar

Necla Şahin – İnci Ece Öztürk, Dünya 3.cüsü oldu.

Necla Şahin – İnci Ece Öztürk, Dünya 3.cüsü oldu.
Dünya Kadınlar Bocce Volo Şampiyonası 1-8 Ekim 2016 tarihlerinde Fas’ın Kazablanka şehrinde yapıldı. 19 ülkeden yaklaşık 90 sporcunun katıldığı şampiyonada Milli Sporcularımız Necla Şahin – İnci Ece Öztürk röle disiplininde Dünya 3.cüsü olarak bronz madalya kazandı.


Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan’ın kafile başkanlığında ve Antrenör Hakkı Ünal yönetimindeki milli takımda atış oyunlarında Necla Şahin - İnci Ece Öztürk, geleneksel oyunlarda ise Melike Boz – Ceren Zincir mücadele etti. Şampiyonada Uluslararası Hakemimiz Faik Kapsız da uluslararası teknik delege olarak görev yaptı.

Milli takım şampiyonada yarıştığı 4 disiplinde çeyrek finale yükselmeyi başarırken, röle disiplinde ise bronz madalyayı ülkemize getirdi. 

Müsabakalar, çiftlerde Geleneksel ve Röle, teklerde Basamak, Altın Nokta ve Kombine oyunları olmak üzere 5 farklı kategoride oynandı.

Necla Şahin – İnci Ece Öztürk çifti röle müsabakaları eleme turlarında 55 atışta 40 sayı ile tamamladılar. İkinci turda 54 atışta 34 sayı üreterek çeyrek finale kaldılar. Çeyrek final koşularında 54 atışta 37 sayı ile yarı finale isimlerini yazdırdılar. Yarın final koşularında Fransız sporcular 47 sayı ve Çinli sporcular 46 sayı üretince Milli sporcularımız 34 sayı ile finale kalamayarak, bronz madalyanın sahibi oldular.

Geleneksel çift müsabakalarında Melike Boz – Ceren Zincir çifti grup müsabakalarında Japonya’yı 13-0, Cezayir’i 12 – 7 yenerken, İtalya’ya 9 – 7 mağlup oldular. Baraj maçında İspanya’yı 10 – 8 mağlup eden milli sporcularımız, İtalya’nın ardından gruptan ikinci olarak çıktı. Çeyrek final müsabakasında, uzun süre önde götürdüğü maçta milliler Sırbistan’a 10-9 mağlup olarak madalya şansını kaybetti.

Kombine disiplininde ülkemizi temsil eden Melike Boz ilk turda Rus rakibini 15 – 13 ile geçerken, ikinci turda Cezayirli rakibini 18 -15 mağlup etti. Sporcumuz baraj maçında tekrar eşleştiği Cezayirli sporcuyu ikinci kez 14-13 yenerek çeyrek finale kaldı. Çeyrek final müsabakasında Çinli sporcuya 21 – 18 kaybederek madalyaya uzanamadı.

Altın Nokta disiplininde yarışan Ceren Zincir eleme turlarında 12 puan ile başarılı olurken, ikinci tur yarışlarında 4 puanda kalınca madalya şansını yitirdi. 

Basamak disiplininde İnci Ece Öztürk yarıştı. Milli sporcumuz eleme turunda 39 sayı ile geçerken, ikinci turda 35 sayı ile çeyrek finale kaldı. Çok çekişmeli geçen çeyrek final koşularında Fransız ve Çinli sporcunun arkasında sporcumuz İtalyan ve Şilili sporcularla aynı skorda (36 sayı) kalarak mücadeleyi uzatmalara taşıdı. Uzatma koşularında 17 sayı alan sporcumuz, İtalyan rakibinin 18'e ulaşması ile son anda madalya madalya şansını yitirdi.

Şampiyonayı değerlendiren Tekcan, "Dünya üçüncülüğü ile büyük bir moral bulduk. Bocce'de Dünya ülkesiyiz ve her zaman kürsüde yer buluyoruz. Burada kazandığımız başarıya sevindiğimiz kadar, kaybettiklerimize de üzülüyoruz. Özellikle 3 disiplinde madalya adeta avucumuzun içinden kayıp gitti" dedi. Tekcan, genel toplamda başarılı olarak önemli bir temsil görevini başarıyla tamamlayan tüm sporcuları kutladı. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.