HAZIRLIK MAÇLARI

28 Ekim 2016 Cuma

Kanoya İddialı Aday

Kanoya İddialı Aday
Türkiye Kano Federasyonunun 5 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulunda Başkanlık için Alper Cavit KABAKÇI da yarışacak. 


2004 yılından beri Kano Federasyonu Başkanlığını yürüten Sami MENGÜTAY karşısında yarışacak olan Alper Cavit KABAKÇI, seçimlere son derece iddialı bir biçimde hazırlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ'ın olimpiyatlar sonrasında yaptığı çağrıya uyarak adaylığa soyunduğunu açıklayan KABAKÇI, "Sayın Bakanımız uzun süre yönetimde bulunan başkanlara çekilmeleri yönünde açıkça çağrıda bulundu. Maalesef bu çağrıya kulak veren çok az sayıda başkan çıktı. Biz de Kano da alternatif olarak adaylığımızı açıkladık ve camianın karşısına çıktık. Kısa sürede yürüttüğümüz çalışma neticesinde tüm dezavantajlara rağmen mevcut başkandan fazla destek toplayarak aday olmaya hak kazandık" dedi. 

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan Alper Cavit KABAKÇI, çok sayıda federasyonun organizasyon, eğitim ve teknik kurullarında görev aldı. Spor Genel Müdürlüğü okul sporları komisyonunda, Akdeniz Oyunları teknik koordinasyonunda, birçok spor branşının Avrupa ve Dünya Şampiyonaları organizasyonlarında görev üstlenen Kabakçı, birikimlerini Kano Federasyonuna transfer etmeye hazırlanıyor. Bu çerçevede, Kano'nun ülkemizde geniş bir altyapısının olmadığını dile getiren Kabakçı, "Maalesef Kano gibi önemli bir branş, ülkemiz koşullarının da tüm uygunluğuna rağmen gerekli ilgiyi görmüyor. Kano'nun bu durağan görünümünü değiştirmek, camiada uzun süredir kaybolan birliği sağlamak ve yeni bir enerji oluşturmak için yola çıktık" diye sözlerini tamamladı.   

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.