HAZIRLIK MAÇLARI

17 Ekim 2016 Pazartesi

Çorluspor1947'den hayata dönüşBölgesel Amatör Lig Tekirdağ derbi mücadelesinde Ergenevelimeşe takımı evinde Çorluspor1947 takımını ağırladı.
Çorludan gelen taraftarlar ve evsahib itakım taraftarlarının tıklım tıklım doldurduğu tribünler önünde oynanan müsabaka sonunda gülen taraf deplasman takımı Çorluspor1947 takımı oldu.


Müsabakaya her iki takımda son derece kontrollü başladı.Dakikalar ilerledikçe oyuna ağırlığını koyan Ergenevelimeşe takımı oyunu orta saha ile rakip ceza sahası arasına sıkıştırmayı başardı.


Ceza sahasına girmekte zorlanan Ergenevelimeşe takımı kapalı Çorluspor1947 defansını hata yapmaya zorlasada bunda başarılı olamadı.


Topla daha fazla oynayan takım evsahibi takım olmasına rağmen en ciddi pozisyon Serdal ile Çorluspor1947 takımı buldu.


Ceza sahası içinde kalci ile karşı karşıya kaldı pozisyonda topu kaleciye nişanlayan Serdal'ın pozisyonu ilk kırkbeş dakikadaki en net gol pozisyonuydu.Müsabakanın ikinci yarısında oyun tamamen Çorluspor1947 takımının sahasına yıkıldı diyebiliriz.


Defansı sabit tutarak öne çıkartmayan sarı kırmızılı teknik heyet kontralarla fırsat arayışına girmeyi tercih etti.Bu düşüncede ısrar eden Çorluspor1947 takımı Ergenevelimeşe defansının bir anlık hatasından golü 58.dakikada Güven Güneri ile buldu.Bu gol sonrasında iyice kapanan bir Çorluspor1947 takımı ve gol için her türlü arayışa giren Ergenevelimeşe takımı izledik.


Sahanın en etkili ismi olan Serdal Öz'ün oyundan alınması taraftarlar arasında saçbaş yoldurttu.Serdal Öz oyundan çıkana kadar tüm kontraların başlangıcı olan sporcu oyundan alındıktan sonra müsabaka Errgenevelimeşe lehine tek kaleye döndü diyebiliriz.Sağlı sollu ataklara ve duran toplara başarılı gününde olan Çorluspor kalecisi ve defansı geçit vermeyince altın değerinde üç puan Çorluspor1947 takımının oldu.Müsabaka sonrasında Çorluspor1947 takımında yaşanan sevinç görülmeye değerdi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.