HAZIRLIK MAÇLARI

7 Ekim 2016 Cuma

BAL 9.grupta Yeni Çanspor 3-0 Hükmen Mağlup.

BAL 9.grupta Yeni Çanspor 3-0 Hükmen Mağlup.
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9.grupta oynanan ve Yeni Çanspor'un 1-0 üstünlüğü ile sona eren Yeni Çanspor-Salihli Kocaçeşmespor 1.hafta karşılaşmasında cezalı oyuncu oynattığı için 

Amatör Futbol Disiplin Kurulu AFDK tarafından savunmaları istenen Yeni Çanspor kulübü, Yeni Çanspor yöneticisi Samet Pala, Teknik Sorumlu Mehmet Ali Beşel ve futbolcu Ferdi Kaya'nın cezaları bugün Av.Tacar Çağlar başkanlığında 6 sayılı toplantısını gerçekleştiren AFDK, tarafından açıklandı.AFDK, karşılaşmanın 3-0 Hükmen Salihli Kocaçeşmespor lehine tescil edilmesine, yönetici Samet Pala'ya 30 gün hak mahrumiyeti ve Binlira para cezası, Teknik Sorumlu Mehmet Ali Beşel'e 30 gün hak mahrumiyeti cezası ve futbolcu Ferdi Kaya'ya da 4 maç ceza verdi.
Olay Nasıl Gerçekleşti;
Amatör Futbol Disiplin Kurulu AFDK, Yeni Çanspor'dan 25 Eylül Pazar günü Bayramiç şehir stadında oynanan ve rakibi Salihli Kocaçeşmespor'u 9.dakikada Burak Görgülü'nün attığı gol ile 1-0 yendiği karşılaşmada, cezalı futbolcusu Ferdi Kaya'yı oynattığı gerekçesi ile savunmasını istedi.


AFDK ayrıca yönetici Samet Pala, Teknik Sorumlu Mehmet Ali Beşel ve futbolcu Ferdi Kaya'nın da savunmaları istedi.
Yeni Çanspor'lu futbolcu  21 yaşındaki Ferdi Kaya, geçen sezon Bölgesel Amatör Lig (BAL) 1.grup ekiplerinden Diyarbakır Yolspor formasını 20 karşılaşmada giymişdi.
Ferdi Kaya, son olarak 3 Nisan'da ligin 21.haftasında Diyarbakır Yolspor'un evinde Kızıltepe Fıratspor'u 3-0 yendiği karşılaşmada forma giymiş ve oyunun 71.dakikasında yerini Hakan Ataş'a devretmişti.Bu karşılaşma sonrasında AFDK, 7 Nisan'da 80 sayılı toplantısında genç futbolcudan savunma istenmesine karar vermişti.Ferdi Kaya tedbirli olduğu için 10 Nisan'da ligin son karşılaşması olan 22.hafta maçında deplasmanda oynanan ve 3-0 kaybedilen Kurtalanspor karşılaşmasında forma giymemişti.


AFDK tedbirli oyuncu Ferdi Kaya'ya 12 Nisan 82 sayılı toplantısında 2 maç ceza vermiş, Ferdi Kaya 2015-2016 sezonunda Kurtalanspor karşılaşması ile 1 maç cezasını çekmiş ve kalan 1 maç cezası ise 2016-2017 sezonuna sarkmıştı.

SERVET SARUN

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.