HAZIRLIK MAÇLARI

18 Ekim 2016 Salı

AVCILAR’DA DÜŞMEZ RÜZGARI

AVCILAR’DA DÜŞMEZ RÜZGARI
Avcılar Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği yönetimi, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulunu Avcılar’da ağırladı.


Adanalı Yusuf’ta Düşmez ve ekibine ziyafet veren Avcılar Amatör Spor Kulüplerini  Destekleme Derneği yönetimi Avcılar ilçesindeki sorunları da paylaşarak özellikle tesis konusunda Düşmez’den yardım istedi.
Toplantının ilk bölümünde Düşmez, göreve geldikleri günden bugüne kadar yapmış oldukları hizmetleri kulüplerle paylaşarak bazı hizmetlerin kulüpler tarafından yeterince anlaşılamadığını, ancak Cumhuriyet tarihinde önemli kazanımlara imza attıklarını söyledi. Düşmez kendisinin de amatörlerin içinden geldiğini, Yeniköyspor’da 20 yıl kulüp başkanlığı yapmış birisi olarak kendisinin de bugün yaşanan soruların aynısını yaşadığını kaydederek “Ben de sizler gibi 20 yıllık bir kulüp başkanlığı görevinden geliyorum. Neyin ne olduğunu biliyorum. Hepimiz, arkadaşlarımızla birlikte hizmet için buradayız. Görevimizi de yapabildiğimiz kadar yapmaya çalışıyoruz. Hizmet verirken de bu hizmetlerin sadece bir kulübü değil tüm kulüpleri kapsaması lazım. 5 senedir kitapçık erken çıkıyor. 2010’da 750 Lira ile aldığımız transfer bedelleri bugün 500 Liraya kadar indirilmiştir. Bizim yaptığımız hizmet Türkiye genelinde 13 Bin 500 kulübe yapılan hizmettir. Sağlık için de ben ve arkadaşlarımız elimizden geleni yapacağız dedik yaptık. Sağlık için de 2010 yılında hayal ettiğimiz ama ümidimizin olmadığı işleri hayata geçirdik. Çok istedik. Doğru da bir şey istedik. 18 yaş altı devlet güvencesinde olmasına rağmen ailelerinin durumu olmayan 18 yaş üstündeki oyuncuları da sosyal güvenceye kavuşturduk. Bir sporcu sahipsiz olabilir mi? Türkiye’deki 750 sporcuyu bu fasılla tedavi ettirdik. Önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Bu uğurda 4 senemiz gitti. Sağlık bakanımız sağolsun. Bakanlarımızı tek tek bu  konuda taciz ettik. Bu dönemde Gençlik ve Spor Genel Müdürü olan Mehmet Baykan da işimizi kolaylaştırdı. Sıkıntılı olduğumuz noktalarda bize destek oldu. Yürüdükçe sıkıntılı bir süreç olduğunu gördük. Kanun hükmünde kararname çıkardık. Bakanlar kurulu imzaladı. Cumhurbaşkanının onayından sonra resmi gazetede yayınlandı. Protokol yaptık. İş bitti.” ifadesini kullandı.Sahalara sağlıkçı verilmesi konusunda da uzun bir uğraş ve mücadele sonunda hedeflerine ulaştıklarını ifade eden Düşmez sağlık personelinin yetersiz olduğunu, açılan kurslara da yeterli ilgi gösterilmediğini belirterek kulüplerden de bu konuda destek istedi. Düşmez “Bu topluma bir hizmettir. Bitirilmiş bir iş bu. Top artık kulüplerin kucağındadır. Spora yapılan en kıymetli hizmetlerden bir tanesidir bu. Hepimizin sahip çıkması lazım. Cumhuriyet tarihinde amatörlere yapılan en kıymetli hizmetlerden bir tanesidir. Ben herkesin bu işe sahip çıkmasını istiyorum.” ifadesini kullandı.
Toplantıda söz alan Avcılar Belediyespor Kulüp Başkanı Erhan Turan da kendilerinin göreve geldiği dönemde Avcılar Stadı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkıldığını, bununla birlikte kulüp lokallerinin ve binalarının da yıkıldığını, şu anda yersiz kaldıklarını belirterek Düşmez’den bu konunda kendilerine destek olmasını istedi. Ambarlıspor Kulüp Başkanı Hakan Liman da ecrimisil borcu nedeniyle ekonomik anlamda sorunlar yaşadıklarını, geçtiğimiz yıl da bunun üzerine sporcularla yaşadıkları sorunların da eklenmesiyle birlikte takımı 2.Amatör Ligden çekmek zorunda kaldıklarını söyledi. Liman, özellikle ecrimisil konusunda devletin kulüplere yardım elini uzatması gerektiğini, bu konudaki sorunların çözümü noktasında da destek beklediklerini ifade etti. Avcılar ilçesindeki diğer amatör spor kulüpleri de sorunlarını ve isteklerini Düşmez ve ekibiyle paylaşarak destek istedi. Toplantının ardından Düşmez ve ekibi Avcılar Amatör Spor Kulüplerinin sorunlarını birebir yanıtlandırarak sorunların çözülmesi noktasında ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken toplantı bitiminde de hep birlikte keyif çayları içildi. Yaklaşık olarak 3 buçuk saat süren toplantıya Avcılar’da bulunan bütün amatör spor kulüplerinin en az birer temsilciyle katıldıkları, toplantıya büyük bir ilgi gösterildiği gözlendi. Düşmez ve ekibi de kendilerine gösterilen ilgiden ve teveccühten memnun kaldı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.