HAZIRLIK MAÇLARI

10 Eylül 2016 Cumartesi

NAZMİYE MURATLI RİO’DA DÜNYA REKORU KIRDI

NAZMİYE MURATLI RİO’DA DÜNYA REKORU KIRDI
RIO 2016 Paralimpik Oyunlarında İlimizi ve Ülkemizi temsil eden Nazmiye Muratlı altın madalya kazandı.


Brezilya'nın Rio kentinde düzenlenen 2016 Paralimpik Oyunları'nda ilk altın madalyamızı Nazmiye Muratlı ile kazandık. Haltercimiz Nazmiye Muratlı, Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda 104 kilo kaldırdı ve dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu. Nazmiye ayrıca, Paralimpik’te üst üste altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak da tarihe geçti.


Nazmiye Muratlı daha önce de Londra'da düzenlenen 2012 Paralimpik Yaz Oyunları'nda 40 kg'da kaldırdığı 109 kg ile hem dünya rekorunu kırmış hem de altın madalya kazanmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Halterde altın madalya kazanan Nazmiye Muratlı için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;


"2016 Rio Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde milli sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Halterde Kadınlar 41 kiloda mücadele eden Nazmiye Muratlı, kaldırdığı 104 kilo ile hem paralimpik hem de dünya rekoru kırdı ve bu muhteşem derecesiyle altın madalya kazandı. Milli sporcumuz, 2012 Londra'dan sonra bir kez daha altın madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur
yaşattı. Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çeken Nazmiye Muratlı'yı tebrik ediyor, oyunlarda mücadele edecek diğer sporcularımıza başarılar diliyorum."

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.