HAZIRLIK MAÇLARI

24 Eylül 2016 Cumartesi

Kadın liglerine katılım başvuruları başlıyor
2016-2017 sezonunda Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde yer almak isteyen kulüplerin katılım başvuruları başlıyor.

Kulüplerin, 5 Ekim 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ilgili formları doldurarak Gelişim Ligleri Müdürlüğü'nüngelisimligleri@tff.org email adresine göndermeleri gerekiyor.
2016-2017 Kadın Futbol Ligleri statüsü TFF Yönetim Kurulu'nun yapacağı toplantı sonrasında ilan edilecek. Statünün ilanından sonra başvuru ile ilgili ek belgeler kulüplerden ayrıca istenecek. Kadın Liglerinin tümünün Ekim ayı itibariyle başlatılması planlanıyor.
2016-2017 sezonunda Kadınlar 1.Ligi, Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde uygulanacak bazı önemli hususlar şu şekilde:
1) Kadınlar 1.Ligi, Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'ne katılacak kulüpler, Kadınlar Ligi katılım formu ve taahhütnamesini yukarıda belirtilen başvuru süresi içerisinde Gelişim Ligleri Müdürlüğü'ne ibraz etmek zorundadırlar. Bu zorunluluğa uymayan kulüpler lige alınmaz. 
2) Lige katılamayan, ligden çekilen veya herhangi bir nedenle ligden çıkartılan kulübün o yaş kategorisinde oynamaya hak kazanmış tüm oyuncuları kulüplerinden muvafakatname almaksızın başka bir kulübe tescil edilebilirler.
3) Tüm takımlar müsabakalarda bir kadın yöneticiye saha içerisinde görev vermek zorundadır.
4) Kadınlar 1. Ligi'nde görev alacak olan teknik sorumluların, en az "UEFA B", Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde görev alacak olan teknik sorumluların ise en az "TFF C" antrenörlük lisansına sahip olmaları zorunludur.
5) Kadınlar 1.Ligi, Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde 01.01.1988 ilâ 31.12.2002 tarihleri arasında doğmuş futbolcular oynayabilirler. 31.12.1987 ve daha önce doğmuş olan en fazla 5 (beş) tane yaşı büyük kadın futbolcu esame listesine yazılabilir veya oynatılabilir. Kadınlar 1. Ligi ve Kadınlar 2. Ligi'nde 01.01.2002 ilâ 31.12.2002 tarihleri arasında doğmuş 2 (iki) futbolcu esame listesine yazılabilir veya oynatılabilir. Kadınlar 3. Ligi'nde ise 01.01.2002 ilâ 31.12.2002 tarihleri arasında doğmuş 4 (dört) oyuncu esame listesine yazılabilir veya oynatılabilir.
6) Kadınlar 1. Ligi takımlarının kadrosunda Türkiye'de en az 1 yıllık oturma iznine sahip 4 yabancı uyruklu futbolcu bulunabilir. Kulübün yabancı futbolcu kontenjanının herhangi bir nedenle azalması ve futbolcunun lisansının kulüpte olmaması halinde, kulüp transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak koşuluyla yeni yabancı futbolcu tescil edilebilir.
7) Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi'nde yabancı uyruklu futbolcu oynayamaz.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.