HAZIRLIK MAÇLARI

15 Eylül 2016 Perşembe

Hep Destek, Tam Destek

Hep Destek, Tam Destek
İstanbul’un futbol semtlerinden birdir Yahya Kemal. Toprak sahalarından çıkan onlarca futbolcuyu bugün süper lig denilen liglerde izlememize vesile olmuştur. Gerek formasını giydiği takımlar da , gerekse milli forma altında milyonları mutluluğa boğmayı başarmışlar, forma aşklarını buralara da taşımışlardır.

Yahya Kemal, geçmişten, geleceğe uzanan bir futbol markasıdır.
Bu sebeple, her transfer dönemi geldiğinde, burada daha çok semt aşkı, forma aşkı konuşulur ilk önce. Bu sadece futbolcular için geçerli değildir. Aynı zamanda Teknik Ekip içinde geçerlidir. Kendini buraya, bu formaya, bu takıma ait hissetmeyen teknik adamlar burada başarılı olamazlar.
Yahya Kemal Spor Kulübü, son yıllarda inişli çıkışlı bir grafik izlese de, geçtiğimiz sezon yakaladığı başarı ile yeniden futbol camiasının gündemine oturarak , adından yeniden ve sıkça bahsettirmeye başladı. Bunun en önemli mimarlarından biri de Teknik Direktörlük görevini üstlenen Metin Boğa  ve Antrenörlük görevini yürüten Hamit Yetim oldu.
Geçtiğimiz sezon 1.Amatör lig 10. Grupta mücadele eden Yahya Kemal Spor ligin ilk haftasında oturduğu liderlik koltuğunu ligin sonuna kadar kimseye teslim etmeden, ligin bitimine haftalar kala şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı. Bu sezonda da Yahya Kemal Spor Kulübü’nün başında yer alan Teknik ekip ile sezonun ilk maçı öncesinde bir sohbet gerçekleştirdik.Bu tür camialarda görev yapmanın zor olduğunun altını çizen Metin Boğa, “İlk önce yönetimime teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Geçen sezon yakaladığımız başarının ardında Başkanımız Şefik Kadıoğlu ve yönetim kurulumuzun bize verdiği desteğin payının büyük olduğunun altını çizmek isterim. Burası tam bir futbol camiası. Hani deriz ya biz bir aileyiz diye. Bu söz burada vücut buluyor. Burada yöneticiler, futbolcular ve esnaf adeta takımla yatıp takımla kalkıyor. Yahya Kemal camiası benim yakın olduğum bir camia. Bu durumun bize ve ekibimize getireceği zorlukları bilerek girdik bu işe. Uzun zaman sonra Yahya Kemal ligden düşmüş ve camianın beklentileri bir anda yükselmişti. Yeniden Süper Amatör ligde yerini almak istediğini açıkça ifade ediyordu yöneticilerde. Sezon başı bir planlama yaptık. Tabii futbol maçı sahada kazanılır. Kağıt üstünde ne kadar hesap yaparsanız yapın, sahada yapılacak en ufak bir hata tüm hesapları terse çevirir. Hedefe şampiyonluk parolası koyduğumuz andan itibaren, teknik ekip olarak da adeta yaşantımız kulüp sınırları içine hapsoldu. Antrenmanlar, maç analizleri, takımdaki futbolcuların durumu, rakiplerimizin değerlendirmeleri derken, futbolun hayatınızı tamamen kapladığını görüyorsunuz. Bu nokta da bana en büyük desteği ailem verdi. Bakın bu çok önemli bir konu, siz ne kadar futbol adamı olursanız olun. Antrenman bitiyor, onlarca futbolcunun ayrı ayrı sorunları,  maçlar bitiyor yaşadığınız birçok sorun ve soru ile ailenizin yanına geliyorsunuz. Onların size gülen yüzü ve desteği işte o zaman sizi daha çok motive ediyor.  O sıcacık gülümsemesi ile yaşadığınız ve yaşayacağınız tüm sorunların üstesinden gelebileceğinize olan inancınızı daha da sağlamlaştırıyor. Evet geçen sezon biz bir şampiyonluk yaşadık. Ama tüm sene boyunca benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olan Eşim Handan Boğa’ya ve çocuklarım Zeynep Sanem ve Anılcan’a  yürek dolusu sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bu sezonun ilk maçında da beni yalnız bırakmadılar ve bugünde benimle birlikte bu heyecanı yaşamaya geldiler.” Dedi.

1 yorum :

Ugur Canturk dedi ki...

Muhteşem hoca başarının sırrını vermiş işte Tebrikler Metin hocam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.