HAZIRLIK MAÇLARI

13 Eylül 2016 Salı

Halit Tuğrul Döşek'e Bayram Üzeri Şok Karar...

Halit Tuğrul Döşek'e Bayram Üzeri Şok Karar.
Topçular Spor ile Halit Hoca'nın yolları ayrıldı.
İstanbul süper Amatör Lig 1. grup takımlarından Eyüp temsilcisi Topçular Spor Yönetim Kurulu Teknik Direktörü Halit Tuğrul Döşek ile yollarını ayırma kararı aldı.

Ligin henüz 1. haftasının oynandığı Cumartesi günü, Alibeyköy sahasında Irmak Spor'u konuk eden Topçular Spor, iyi bir futbol ortaya koymasına rağmen karşılaşmadan 1-0 mağlubiyetle ayrılmıştı. Müsabaka sonrasında bayram iznine çıkan Teknik ekip ve futbolcular bayramın 3. günü (Çarşamba) Bahariye tesislerinde antrenmanda görüşmek üzere ayrılmışlardı. Ancak ne olduysa Topçuolar Spor Yönetim Kurulu, Arefe gecesi Saat gece yarısı 12.00 - 01.00 civarında Teknik Direktör Halit Tuğrul Döşek'i arayarak futbolcuların Teknik ekipten hoşnutsuz olduklarını açıkladıklarını ve kendisi ile yollarının ayrıldığını açıkladılar. 
Dün gece Halit hocamı arayarak bayramlaştım. Daha sonra hocamdan antrenmanını ziyaret etmek istediğimi söylerek, çalışma gün ve saatlerini istedim. O zamana kadar bu konuya ilişkin hiçbir şey söylemeyen Halit Hoca "Hakan hocam sen antrenman sahasına gelmek istiyorsun ama Topçular Spor Kulübü ile benim yollarım ayrıldı." deyince hem üzüldüm hem de merak ettim.
Konuya ilişkin görüşlerini sorduğumuz tecrübeli teknik direktör Sayın Döşek "Öncelikle Topçular Spor Kulübü yönetimi ile aramızda en ufak bir anlaşmazlık ve olumsuzluk geçmediğinin bilinmesini istiyorum. Çok genç heyecanlı ve spor adına istekli bir yönetimi var Topçular Spor Kulübünün 2 ay önce karşılıklı olarak oturup anlaştığımız her konuda çalışmalarımızı sürdürerek maç gününe kadar geldik. Hatta maçtan bir gün önce önümüzde bayram süreci olduğu için takımın ağabeyleri dediğimiz sporcu grubu ve yönetimle beraber bayram izni ve o haftaki antrenman programı üzerine konuşarak onuda karara bağladık. Cumartesi günü bildiğiniz üzere Alibeyköy Stadı'nda ligin ilk karşılaşmasını Irmak spor ile oynadık ve iyi bir futbol sergilememize rağmen pozisyonları değerlendiremeyince sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrıldık. Maçtan sonra takımın ağabeyleri dediğimiz futbolcular yönetime giderek, takımın teknik ekipten memnun olmadıklarını söylemişler. Ayrıca takımdaki futbolcuların bizimle devam etmek istemediklerini de yönetime iletmişler. Bunun üzerine Arefe gecesi Fatih Başkan beni aradı. "Hocam durum bundan ibaret takım sizinle çalışmak istemiyor." dedi. Kendisine benden bir şikayetleri olup olmadığını sorduğumda kenilerinin bir sıkıntıları olmadığını ancak yeniden bir takım oluştıramayacaklarına göre tek çözümün benimle yollarını ayıramak olduğunu bana ilettiler. Ben ayrıca futbolcuların benden şikayetçi oldukları konuları öğrenmek istediğimi en azından onlarla bir araya gelerek varsa benimde eksiklerimi öğrenmek istediğimi ilettim. Futbolcular ile konuştuktan sonra beni tekrar aradılar ve futbolcuların böyle bir toplantı yapmak istemediklerini bana bildirdiler. 2 aydır bu takımla çalışıyoruz. Bugüne kadar hiçbir sıkıntı olmazken nasıl oldu da birden futbolcular benimle çalışmak istemediler, anlam vermek zor. Ben genç futbolculara değer veren ve onlara sahada şans veren bir hocayım. Sanırım bazı futbolcular bundan rahatsız oldular. Kulüp yönetimi dekolay olanı seçti. Takımla yolları ayıramayacaklarına göre benimle yollarını ayırmayı tercih ettiler." dedi. 

1 yorum :

Türk futbolu aşığı. dedi ki...

Amatör kümede kontenjan 26 yasa dusurulmeli 30 yaş üstü oyuncular uç lira beş lira alicam diye hem hocalarin arkasından kulis yapıp parayida peşin alıp yönetimi zora sokuyor hemde genç oyuncuları kendi isteklerine göre yonlendirip onların önünü tikayip hocalarına saygısız davranmalarina sebep oluyolar.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.