HAZIRLIK MAÇLARI

11 Eylül 2016 Pazar

FERİKÖY'den ESNAF'a 5'i 1 yerde

FERİKÖY'den ESNAF'a 5'i 1 yerde
İstanbul Süper Amatör Lig 8. Grupta Ligin ilk haftasında Feriköy spor deplasmanda oynadığı Yeşilova Esnaf sporu 5-1 mağlup ederek lige üç puanla başladı.


8. Grupta Ligin İlk haftası Yeşilova Kemal Aktaş sahasında Yeşilova Esnaf spor kendi sahasında Feriköy spor takımları karşı karşıya geldiler.
Müsabaka öncesi Yeşilova Esnafa spor ve Feriköyspor kulüp Başkanları ve yöneticiler Tek Rumeli Televizyonu Spor Müdürü Mehmet Çelik ile bir araya gelerek güzel bir misafirperverlik ortaya koyan Yeşilova Esnafa spor yönetimi birlikte bu önemli müsabakayı izlediler.Burak Hümmet, Ömer Kibiroğlu ve Mehmet Emir hakem üçlüsünün yönettiği maça ev sahibi Yeşil- Beyazlı Yeşilova Esnafa spor müsabakaya hızlı başladı.
3.Dakika Yeşilova Esnafa spor takımında Gökhan Namalı sağ kanata takım arkadaşı Doğan'a uzun bir top attı tecrübeli oyuncu aldığı topla hızla rakip ceza sahası çaprazında çok sert vurdu topa top kaleci Volkanın üzerinden ağlara gitti ve ev sahibi Yeşilova Esnafa spor bu golle 1-0 öne geçti.9.Dakikasağdan köşe atışını kullan misafir takım Feriköy spor oldu kaleci Ogün ceza sahası içe gelen topu yumruklayarak topu uzaklaştırdı.
13.Dakika Yeşilova Esnafa spor Batuhan takım arkadaşı Semihe uzun bir ara bası attı Semih kaleci Volkan ile karşı karşıya kaldı başarılı file bekçisi zamanında çıkarak golle izin vermedi.15.Dakika Yeşilova Esnafa spor takım kaptanı Batuhan ceza sahası dışından kaleyi karşıdan gördü sert şutu kaleci Volkan iki hamlede topu kontrol altına aldı.
21. Dakaika Yeşilova Esnafa spor Semih buluştuğu topu hiç bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ortalan topu çok iyi takip eden Batuhan’ın kafa vuruşu top az farkla auta çıktı.28.Dakika Yeşilova Esnafa spor savunması Feriköy sporlu oyuncuya ceza sahası içinde sert müdahale etmesi sonucu karşılaşmanın orta hakemi Burak Hümmet penaltı noktasını gösterdi. Feriköy sporda topun başına geçen Emin topu ağlara yollayarak skora eşitliği getiren gollü attı skor 1-1 oldu.
30.Dakika Yeşilova Esnafa spor kaptan Batuhan aldığı uzun topla rakip ceza sahasına doğru yöneldi sert şutu top az farkla yandan dışarı çıktı.
32.Dakika misafir takım Feriköy sporda Burak yaklaşık 20 metreden sert şutu top kale direğini yalayarak auta çıktı.34.DakikaFeriköy sporda Ademin sert şutu kaleci Ogün çok güzel bir refleksle topu kornere çelmeyi başardı
36.Dakika soldan ceza sahası içine ortalan topu Feriköy sporlu Tayfunun kafa vuruşu kaleci Ogün yine güzel bir hareketle topu kornere çıkardı.
40.Dakiaka misafir takım soldan Emin ile köşe atışı kullandı. Köşe atışından gelen topa kaleci Ogün yumruklayarak topu uzaklaştırdı.
42.Dakika Feriköy spor da Burak solda buluna takım arkadaşı Muhammed de uzun bir pas attı Muhammed aldığı topla hızla rakip ceza sahası içine girdi sert şutu top ağlara gitti ve misafir takım 2-1 öne geçti.44. Dakika Yeşilova Esnaf spor takım kapatanı Batuhan soldan topa çok sert vurdu kaleci Volkan zorda olsa topu kontrol altına aldı ve gole izin vermedi. Müsabakanın ilk yarısı misafir takım Feriköy sporun 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.
İkinci yarıya bu sefer hızlı başlayan misafir takım Feriköy spor takımı oldu. Müsabakanın başlama vuruşu ile Tunç’un uzun topu ile buluşan Yasin ayağının içi ile plase vuruşu top ağlara gitti ve 46.Dakiakada Yasin’in attığı golle misafir takım farkı ikiye skorda 3-1 yapan gollü attı.
50.Dakika misafir takım Feriköy sporlu Yasin’in ceza sahası içinde kafa vuruşu top az farkla dış çıktı.54.Dakika ev sahibi Yeşilova Esnaf spor takımı Oğuz Kara ile serbest vuruşu kullandı ve top üsten az farkla auta çıktı.
56.Dakika Yeşilova Esnaf spor takımı bu sefer Tugay ile serbest vuruş kullandı ve top yan ağlara kalarak auta çıktı.66.Dakika Yeşilova Esnaf spor takımında Mert topla buluştu ve takım arkadaşı Batuhan’a uzun bir top attı Batuhan aldığı topla ceza sahası içine girdi topu ayağından fazla açınca kaleci Volkan zamanında çıkarak gole izin vermedi.
68.Dakika Feriköy spor takımında soldan Muhammedin ortasını çok iyi takip eden tecrübeli isim Tayfun kafa ile topu ağlara yollayarak farkı üçe skorda 4-1 yapan gollü attı.70.Dakika Feriköy spor takımında Yasin ceza sahası içinde kafa vuruşu top ağlara gitti kendisinin ikinci takımının beşinci gollünü attı ve fark dörtte çıkarak skoru 5-1 yaptı.
80.Dakika ev sahibi Yeşilova Esnaf spor takımında Tugay sakatlanarak sahayı terk ederken kenar yönetim değişiklik hakkının hepsini kullanması nedeni ile yeşil beyazlılar son 10 dakikayı eksik oynamak zorunda kaldılar.
84.Dakika Yeşilova Esnaf sporlu Batuhan ceza sahası dışından sert şutu top az farkla auta çıktı.
90+2 Dakika Yeşilova Esnaf spor takımında Taha ikinci sarı ve Kırmızı kartla oyun dışı kaldı.Müsabakanın ilk dakikalarında yenik duruma düşen misafir takım Feriköy spor ikinci yarıda ortaya koyduğu güzel futbol ve attığı goller ile ligin ilk haftası deplasmandan 5-1 galip gelerek üç puanı alan takım oldu.
Ev sahibi Yeşilova Esnaf spor takımında müsabakaya çok iyi başlamasına rağmen özelikle ikinci yarıda kondisyon düşüklüğü yaşayarak etkisiz kaldı rakibi karşında ve sahadan yenik ayrılan takım oldu.Stat: Yeşilova Kemal Aktaş
Hakemler: Burak Hümmet, Ömer Kibiroğlu, Mehmet Emir
Yeşilova Esnafspor: Ogün 7,Doğan 7,(Mert 2)Oğuz Koç 4,Oğuz Kara 4,Taha 4,Gökhan 4(Yunus 3)Semih 4(Mustafa 3) Aykut 6,Uğurcan 4,Tugay 6,Batuhan 6,
Feriköyspor: Volkan 7,Emin 7,Furkan 6,Hüseyin 7,Mesut 6,Burak 6 (Hasan 3)Tunç 8,Adem 6,Yasin 8,Muhammed 7,Tayfun 7 (Yusuf 3)
Goller: 3.Dk Doğan - Yeşilova Esnafspor,28.Dk Emin,42.Dk Muhammed,46,70 Dk Yasin ve 68.Dk Tayfun- Feriköyspor
Kırımızı Karta: 90+2 Taha- Yeşilova Esnafspor


Haber / Foto : Yılmaz Aktepe

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.