HAZIRLIK MAÇLARI

17 Eylül 2016 Cumartesi

Feriköy, Haftayı Puansız Kapattı.

Feriköy, Haftayı Puansız Kapattı.
Gol duellosundan İstanbul Siirt galip çıktı.
Süper Amatör Lig 8. grupta ilk hafta oynadıkları müsabakalarda dişkkatleri üzerlerine çeken Feriköy Spor ile İstanbul Siirt, Feriköy stadının bakımda olması nedeni ile Alibeyköy Stadı'nda karşı karşıya geldi.

İlk hafta her iki takımda rakip ağlara 5'er gol atma başarısı gösterince amatör spor kamuoyunun gözleri de bu maç üzerine çevrildi. Günün erken saatlerinde oynanmasına rağmen tribünlerde maça ilgi oldukça yoğundu. Havanın sıcak olması futbolcuları zorlasa da sahada tam 5 gol oldu. 
Karşılaşmaya iyi başlayan takım İstanbul Siirt'in Feriköy kalesinde üst üste yakaladığı pozisyonlar da kaleci Volkan adeta kalesinde devleşerek rakibine gol şansı tanımadı. 


Feriköy daha sonra oyunda dengeyi kurmayı başardı. Rakip kalede gol ararken hızlı gelişen İstanbul Siirt atağında Semih harika bir vuruşla kaleci Volkan'ın üzerinden topu ağlarla buluşturdu. Feriköy bu gole cevap vermekte gecikmedi. İstanbul Siirt ceza alanı önünde topu rakiplerinden sökmeyi başaran Yasin kaleciyi de avlayarak skoru eşitledi bu aynı zamanda ilk yarınında skoru oldu. 1-1


İkinci yarıya Feriköy şanssız bir şekilde başladı. İstanbul Siirt'in sağ kanatında görev alan Engin topla korner çizgisine kadar indi. Ceza alanı içine yerden gönderdiği topu Mesut dışarı atmak isterken kendi ağları ile buluşturunca İstanbul Siirt yeniden öne geçti. 1-2


Feriköy santraforu Tayfun Çakal ile tekrar eşitliği sağladı. 2-2
müsabakanın sonları yaklaştıkça sahada gerilim de yükselmeye başladı. Sol kanattan gelişen İstanbul Siirt atağında Ramazan maçın skorunu belirleyen gole imza attı. 2-3

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.