HAZIRLIK MAÇLARI

11 Eylül 2016 Pazar

Esentepe Adıyaman Sezona 3 Puanla Başladı.

Esentepe Adıyaman Sezona 3 Puanla Başladı.
Süper Amatör Lig 1. Grupta mücadele eden Esentepe Adıyamanspor ile Mustafa Kemal Paşaspor, Zara Ekinli Sahası’nda karşı karşıya geldi. Zorlu karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde kapatan Esentepe Adıyamanspor mücadeleyi de 2-0 kazanarak, 2016 – 2017 sezonuna 3 puan ile başladı.


Zara Ekinli Sahası’nda oynanan karşılaşmaya konuk ekip Mustafa Kemal Paşaspor’un vuruşu ile başlandı. Mücadeleye baskılı başlayan Esentepe Adıyamanspor, rakibine üstünlük kurarak ataklarını sıklaştırdı. Ev sahibi ekip karşılaşmanın 25. Dakikasında Semih’in ceza alanı dışından attığı klas gol ile mücadele de 1-0 öne geçti.

İlk yarının geri kalan bölümünde başka gol olmayınca soyunma odalarına ev sahibi ekip Esentepe Adıyamanspor’un 1-0 ‘lık üstünlüğü ile gidildi. İlk yarıda ki oyununu ikinci yarıya da yansıtan ev sahibi ekip Esentepe Adıyamanspor ileride etkili olsa da son vuruşları yapamadı ve birçok net gol pozisyonundan yararlanamadı.

Ev sahibi ekip Esentepe Adıyamanspor karşılaşmanın 78. Dakikasında Mustafa’nın muhteşem ara pasında topla buluşan Maruf topu kalecinin üstünden aşırtarak kaleye gönderdi. Maruf’un şutu direkten döndü. Pozisyonu takip eden Maruf direkten dönen topu tamamlayarak takımını 2-0 öne geçirerek rahatlattı.

Karşılaşmanın geri kalan dakikalarında ev sahibi ekip bulduğu net pozisyonlardan gol çıkaramayınca mücadele 2-0 sona erdi. 2016 – 2017 sezonunun ilk lig karşılaşmasından 2-0’lık skorla 3 puan alan Esentepe Adıyamanspor sezona güzel bir başlangıç yaptı.

Karşılaşma sonrasında Esentepe Adıyamanspor Kulüp Başkanı Fatih Acar, futbolcuları ve teknik ekibi tebrik ederek, galibiyetlerin devam etmesini istedi. Esentepe Adıyamanspor’u sezonun ilk karşılaşmasında Kulüp Başkanı Fatih Acar, Kulüp Yöneticileri ve çok sayıda Sultangazili futbol sever yalnız bırakmayarak, destek oldular.

Kaynak : sultangaziajans.com

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.