HAZIRLIK MAÇLARI

31 Ağustos 2016 Çarşamba

Kocaelispor Taraftarından örnek davranışHalkın Takımı Kocaelispor'un cefakar taraftarı, Tekirdağspor maçında ibretlik mesajlar verecek. Büyüklük her zaman olduğu gibi yine onlarda kalacak!..
Tarih 5 Nisan 2015. Yer Tekirdağ Namık Kemal Stadı. Kocaelispor kader maçında deplasmanda Tekirdağspor ile karşı karşıya geliyor. Maçın başlama saati 15.00. Yeşil Siyahlılar saat 13.30'da stada girdiği andan itibaren küfürler yağmaya başlıyor. Maç 17.00'da bitiyor ve ağır küfür ve tacizler artarak devam ediyor. Tekirdağ emniyetinin taraftarımıza uyguladığı işkence, rakip takım taraftarının attığı taşlar, koltuklar ve açtığı tahrik edici atkılar da cabası. O gün şampiyonluktan çok, saatlerce hakarete, tacize ve emniyetin aşırı güç kullanması insanın ağrına gidiyor.Evet... Bu yaşananlar tarih sayfalarından silinse bile hafızalardan asla silinmeyecek. Aradan yaklaşık 500 gün geçti. Kadere bakın ki sezonun ilk haftasında rakip yine Tekirdağspor oldu. Bu kez yer Kocaelispor'un tarihine tanıklık eden, 3 büyükler de olmak üzere yüzlerce takımın gömüldüğü İzmit İsmetpaşa Stadı. O gün Halk Kocaelispor ile Kocaelispor ise halkı ile buluşacak. Tribünlerde ise en az 20 bin taraftar olacak. Kısacası Cumartesi akşamı kentte hayat Kocaelispor için duracak!.. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve tüm partilerden çok sayıda bürokrat da maça gelecek ve on binler "Tek Yürek" olup Kocaelispor için el ele, gönül gönüle verecek.Türkiye'ye tribüncülük dersi veren, bu kültürün nasıl olduğunu bu işin çömezlerine en iyi şekilde öğreten Kocaelispor'un cefakar taraftarı bir kez daha önemli bir sınavdan geçecek. O gün meşalelerin stada alınmaması, oyun sahasına yabancı madde atılmaması ve saha içine girilmemesi için Hodrimeydan Taraftar Derneği açık çağrı yaptı. Çünkü TFF kimsenin gözüne yaşına bakmıyor. Olabilecek herhangi olumsuz bir durum Kocaelispor'a zarar verecek. Bunun bilinci ile hareket edecek olan binlerce Yeşil Siyahlı gönüldaş sadece Halkın Takımı Kocaelispor'u destekleyecek. Saha içinde de aslanlar gibi savaşılıp rakip evine eli boş gidecek!.. O gün hem saha içinde hem de saha dışında kazanılacak ve büyüklük her zaman olduğu yine bizde kalacak!.. 


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.