HAZIRLIK MAÇLARI

20 Ağustos 2016 Cumartesi

İstanbul Tüfad'da Yönetim Aynı, Zihniyet Farklı

İstanbul Tüfad'da Yönetim Aynı, Zihniyet Farklı.
Geçtiğimiz hafta başında Tüfad İstanbul Şubesi yönetim kurulunun oy çokluğu ile Başkanlık görevine son verdiği Rıza Çavuşoğlu'nun yerine atanan Sayın Halit Önsen son zamanlarda ortaya atılan ve sosyal medyada çokça yer alan açıklamalara cevap vermek adına bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


Amatör Spor basınının tamamına yakınının katılımı ile gerçekleşen basın toplantısına TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Halit Önsen daha önceden hazırlanan basın bildirisini okuyarak başladı.

Açıklamada tüzük den meydana gelen haklarını kullandıklarını dile getiren Önsen "Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Son zamanlarda kamuoyu önünde yaşanan ve Sayın Rıza Çavuşoğlu'nun yönetim kurulu tarafından görevden alınması ile son bulan toplantı sonrasında yönetim kurulumuz yeni bir başkan atamış ve görev dağılımı gerçekleştirmiştir.


6 Aydır süregelen tartışmalar bu kararı almamıza yol aştı.
Bu süreç 15 Ağustos günü gerçekleşen toplantı ile başlamamıştır. Yaklaşık 6 aydır sürekli konuşulan ve bir türlü sonuca ulaşamayan tartışmalar sonunda böyle bir oylama yapılmak zorunda kalınmıştır. Yönetim Kurulu tarafından alınan bir çok karar bireysel egolar sebebi ile uygulanamaz hale gelmiştir. Yönetim kurulumuzun 15 Ağustos günü yaptığımız toplantıda oylama sonucunda Sayın Çavuşoğlu Başkanlık görevinden alınmıştır. Bakın eğer oylama sonunda bizler daha az oy alan taraf olsaydık aynı şekilde görevimize devam ederdik."


Bir çok kurumla kavgalıyız.
TÜFAD Genel Merkezi'de dahil bir çok kurumla kavgalı olduklarının altını çizen Önsen şöyle devam etti. "İstanbul olarak bir çok yerde temsil hakkımız olmasına rağmen üst kurullar ile uzlaşmaz bir tartışma içinde olmamız nedeni ile sürekli dışlanan ve ortak projelerde dahi bu projelerin dışında bırakılan bir kurum haline geldik. Defalarca Yönetim Kurulu kararı ile kurumları ziyaret ettik. Ancak her defasında Sayın Çavuşoğlu bu girişimlerimizde muhalif oldu. Budavranış biçimi kurumumuza bir şey kazandırmadığı gibi, bizi de camiadan gittikçe uzaklaştırmaya başladı."


Projeler vardı, ancak bir türlü hayata geçirilemedi.
"İki dönem önce yola çıkarken Rıza Çavuşoğlu ile bir çok projeler önümüze koyduk. Ancak geride kalan zamana ve yaptıklarımıza baktığımızda çok fazla yol almadığımızı görüyoruz. 

Performans eksikliği gibi bir açıklamamız olmamıştır.
Sayın Rıza Çavuşoğlu'nun Başkanlık görevinden azledilmesi ile ilgili olarak performans eksikliği gibi bir açıklamamız olmadı. Bu tamamen farklı bir algı yaratmak adına söylenmiş kasıtlı bir sözdür. Bugüne kadar ne yapıldı ise bu yönetim kurulu tarafından yapılmıştır.Bir performans sorunu var isebu tüm yönetime mal edilmelidir. Sayın Rıza Çavuşoğlu ile bir ekip çalışması içinde yürüyememiz den kaynaklı olarak bir değişim süreci gerçekleşmiştir. 


Biz daha önce yaptığımız işlerin ve verdiğimiz sözlerinde arkasındayız.
Bu yönetim kurulu olarak daha önce birçok proje gerçekleştirdik. Bu zaman içinde daha fazla şeyler gerçekleştirebilirdik. Kurumlar ile yaşadığımız sorunlar birçok yerde karşımıza çıktı. Bu durumu kısa sürede düzelteceğiz ve yolumuza daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde devam edeceğiz.


Sosyal Medyada ve bazı yayın kuruluşlarında bize yönelik yalan ve hakaret içeren yazılar ve sözler karşısında hukuki hakkımızı kullanacağız.
Bizler uzun zamandır bu camianın içinde çalışan insanlarız. Hepimizin geniş bir çevresi var. Ailelerimizi işin içine katarak hakaretlere varan cümleler kuruluyor. Bugüne kadar yazılanları kabul etmiyoruz. ancak bugünden itibaren yazılan her cümlenin hesabını hukuk önünde soracağız. Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.