HAZIRLIK MAÇLARI

27 Ağustos 2016 Cumartesi

Gençler kategorilerinde Türkiye'nin başarılı amatör kulüpleri belli oldu

Gençler kategorilerinde Türkiye'nin başarılı amatör kulüpleri belli oldu
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2015-2016 sezonunda U19, U17, U16, U15, U14 ve U13 takımlarının katılımıyla düzenlediği Türkiye Şampiyonaları'nda en başarılı amatör kulüpler belirlendi.
2015-2016 sezonu gençler kategorilerinde 9254 takım yerel liglere katıldı. Bu takımlardan illerinde dereceye giren 701 takım ise Türkiye Şampiyonaları'na katılma hakkı elde etti.


12 Mart - 01 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Şampiyonaları'nda her kategoride ilk dörde giren takımlar şöyle:

U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: FERİKÖYSPOR (İSTANBUL)
Türkiye İkincisi: SEYHAN BELEDİYSPOR (ADANA)
Türkiye Üçüncüsü: KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
Türkiye Dördüncüsü: TSE ARABAYATAĞISPOR (BURSA)

U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: MURATPAŞA BELEDİYESPOR (ANTALYA)
Türkiye İkincisi: KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
Türkiye Üçüncüsü: BAĞLARBAŞISPOR (İSTANBUL)
Türkiye Dördüncüsü: AMED SPORTİF (DİYARBAKIR)

U16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
Türkiye İkincisi: ÇİFTLİKKÖY ADONİS SPOR (MERSİN)
Türkiye Üçüncüsü: DAMLASPOR (İSTANBUL)
Türkiye Dördüncüsü: MANAVGAT BELEDİYESPOR (ANTALYA)

U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: AKDENİZ BLD.SPOR (MERSİN)
Türkiye İkincisi: KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
Türkiye Üçüncüsü: KÜÇÜKKÖYSPOR (İSTANBUL)
Türkiye Dördüncüsü: İKİTELLİSPOR (İSTANBUL)

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: DSİ SPOR (ANTALYA)
Türkiye İkincisi: AMED SPORTİF (DİYARBAKIR)
Türkiye Üçüncüsü: BAĞLARBAŞISPOR (İSTANBUL)
Türkiye Dördüncüsü: KADIKÖYSPOR (SAMSUN)

U13 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Türkiye Birincisi: TRABZONSPOR
Türkiye İkincisi: FENERBAHÇE SK 
Türkiye Üçüncüsü: ALTINORDUSPOR
Türkiye Dördüncüsü: ANTALYASPOR

En çok puanı Samsun Kadıköyspor aldı.

Gençler kategorilerinde illerinde dereceye girerek 2015-2016 sezonu Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazanan amatör takımlar arasında TFF Amatör İşler Kurulunca yapılan puanlama sonunda altyapı kategorilerinde 100 ve üzeri puan alan 2015 - 2016 sezonunun en başarılı 12 amatör spor kulübü belirlendi.

Puanlamada herhangi bir kategoride Türkiye Şampiyonalarının 1.kademesine katılma 10, 2.kademesine katılma 20, ilk 4'e kalarak finalist olan takımlardan Türkiye dördüncüsüne 40, Türkiye üçüncüsüne 50, Türkiye ikincisine 60 ve Türkiye birincisine 80 puan verildi.

Yapılan puanlama sonunda Samsun Kadıköyspor 6 altyapı kategorisinin 5'inde ilinde dereceye girerek Türkiye Şampiyonalarına katılma hakkı kazandı. Katıldığı 5 kategorinin beşinde de birinci ve ikinci kademe müsabakalarını geçerek finalist olan Kadıköyspor U14 kategorisinde Türkiye Dördüncüsü, U19 kategorisinde Türkiye Üçüncüsü, U15 ve U17 kategorisinde Türkiye İkincisi ve U16 kategorisinde Türkiye Birincisi olarak toplamda almış olduğu 440 puan ile 2015-2016 sezonunun altyapıda en başarılı amatör spor kulübü oldu.

İstanbul Bağlarbaşıspor 190 puan ile en başarılı ikinci kulüp olurken, Mersin Akdeniz Belediyespor 170 puan ile en başarılı üçüncü kulüp, Bursa TSE Arabayatağıspor 160 puan ile dördüncü, Antalya Muratpaşa Belediyespor 150 puanla beşinci, Adana Seyhan Belediyespor 140 puanla altıncı, Diyarbakır DSİ Spor 130 puanla yedinci, İstanbul Damlaspor ve Mersin Çiflikköy Adonisspor 120'şer puanla sekizinci ve dokuzuncu, İstanbul Feriköyspor ve Antalya DSİ Spor 110'ar puanla onuncu ve onbirinci, İstanbul Küçükköyspor 100 puanla onikinci olma başarısını gösterdiler.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.