HAZIRLIK MAÇLARI

23 Ağustos 2016 Salı

DODO Süper Amatör Lig gruplara genel bakışBu sezon kıran kırana mücadelelerin gerçekleşeceği Süper Amatör Lig gruplarının belli olmasından sonra sizler için araştırmalar yaptık ve grupları değerlendirdik.


1.Grup;Bu grup takımlarını dikkatlice analiz ettiğimizde Davutpaşa takımının zirveye en yakın takım olduğunu görüyoruz.Gerek transferleri,gerek kadro kaliteleri olsun zirve için çok yeterli bir ekip olduklarını söyleyebiliriz.Play Off müsabakalarına en üst basamakta katılacaklarını söyleyebiliriz.
Davutpaşa takımının arkasından dikkatlice incelemeler yaptığımızda KartalBelediyespor ve Irmakspor takımının ikincilik için kıyasıya bir mücadele edeceklerini söyleyebiliriz.Grupta yer alan diğer takımların mücadelesi bu  takımlarının önüne geçmeyeceği düşüncesine sahibiz.

2.Grup;Bu grup takımlarını tartıya koyduğumuzda yılların Küçükköy takımı zirve adayları arasında ön plana çıkan bir ekip olarak dikkat çekiyor.Her zaman zirveye yakın takımların korkulu rüyası olan Selimiye takımı ve Bakırköyspor takımı zirve dalgalanmalarında hep üst sıralarda kendilerine yer bulacak takımlar olarak yer almaktadır.Bu grupta mücadele edecek olan diğer takımların mücadelesi orta sıralarda yer  kapma adına olacakatır.

3.Grup;Birbirine denk takımların çoğunlukta olduğu bu grup müsabakaları izleyenlere keyif verecektir düşüncesindeyiz.Zirve adayları konusuna gelince Paşabahçe,Kuştepe,Gazimahallesi ve Galata takımları zirve yolunda zevkli ve çekişmeli müsabakalar yapacaktır.Bu takımların arasında yapılan müsabakalarda üstünlük sayısını arttıran takımın zirvede yer alması daha kolay olacak görüşündeyiz.

4.Grup;Süpriz sonuçların çoklukla karşımıza çıkmasını beklediğimiz bu grup takımları arasında zirveye en yakın takım Çıksalınspor diyoruz.Çıksalnspor bu sezon şampiyonluk için mücadele edecek ve kurdukları takım da bunu başarabilecek ve play off bileti alabailecek kalitededir.Çıksalınspor takımının arkasından gelmesini beklediğimiz takımlar İstanbulGüngören ve Büyükçekmece takımı olacaktır.

5.Grup;Zirve için birbirine denk birçok takımın yer aldığı grupta liderliğin sürekli el değiştirmesini bekliyoruz.İstikrar yakalayacak olan takımın da Lig sonunda zirvede yer alacağını düşünüyoruz.Bu grupta yer alan takımlar kadro kaliteleri ve bütçeleri olarak birbirine son derece yakın takımlardır.

6.Grup;Zorlu ve çekişmeli müsabakaların oynanmasını beklediğimiz grupta İstanbulspor takımının Lig müsabakaları sonunda zirvede olacağı kanısındayız.İstanbulspor takımının arkasından gelecek olan İFA spor ve ŞileYıldız takımlarının mücadelesi ikincilik için olacaktır.Diğer takımların bu üç ekibin önüne geçmesi zor görünmekte.

7.Grup;Birbirine denk takımların mücadelesinde zirve için adaylarımız Ortaköyspor,Yenibosnaspor ve Albayrak takımlarıdır.Bu üç takımın dışında kalan takımların mücadelesi orta sıralarda iyi yer kapma ve Ligde kalabilme adına olacaktır.Zirde yer alacak olan takımların birbirleri arasında yapacakları müsabakaların sonunda el edilen puanların fazlalığını yakalayan takımın da zirvede yer alacağı düşüncesindeyiz.

8.Grup;Diğer Gruplara baktığımızda burda yer alan takımların ve yapacakları müsabakaların zorluk derecesinin daha üst seviyede olacağını belirtmek istiyoruz.Zirve yolunda ,Beykoz1908 ,Feriköyspor ve Altıntepsi takımlarının grup liderliği için çetin mücadelelerine şahitlik edeceğiz diyebiliriz.Bu üç takımın zirveden uzaklaşması halinde devreye İstanbulKonya ve İstanbulSiirt takımlarının girme süprizlerinin olduğundan bahsetmek istiyoruz.

9.Grup;Denk kuvvetlerin mücadeleleri şeklinde geçmesini beklediğimiz bu grup müsabakaları sonunda zirvede yer alacağını düşündüğümüz takımlar Çeliktepe ve İstanbulMalatya takımlarıdır.Bu takımların dışında kalan takımların kadro kalitesi her an süprizi gerçekleştirip kendileirne zirveye atabilecekleri potansiyele sahip olduklarını söyleyebiliriz.

10.Grup;Tüm gruplar içerisindeki en zor grup diyebiliriz.Bal Ligi kalitesinde takımların olduğu ve Bal Lig müsabakalarını aratmayacak müsabakaların oynanacağını söyleyebiliriz.Birbirine yakın birçok takım yer aldığı bu grup müsabakaları sonunda İstanbulMesudiyespor ve Arnavutköybelediyespor takımlarının zirveye daha yakın olduklarını söyleyebiliriz.Bu takımlar ile birlikte Yeşilköy ve BeyoğluYeniçarşı takımlarının da zirveye yakın yerlerde sürekli olacaklarını hatırlatmak istiyoruz.Bu takımlar ile birlikte Alibeyköyspor takımının da üst sıralar için mücadele edeceğini söyleyebilriz.Sekbanlarspor ve İstanbulSinop takımlarının Ligin süpriz sonuçlara imza atacak takımlar arasında yer alacağını hatırlatmak istiyoruz.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.