HAZIRLIK MAÇLARI

14 Temmuz 2016 Perşembe

Geleceğin File Bekçileri İBB Tesislerinde Yetişiyor

Geleceğin File Bekçileri İBB Tesislerinde Yetişiyor.
Geleceğin yıldız futbolcularını yetiştirmek için kolları sıvayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı P6rojesi çerçevesinde son olarak “Kaleci Yetiştirme ve Eğitim Programları”nı başlattı. Eğitimler sonunda yetenekli kaleci adayları spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırılacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor A.Ş. ve Başakşehir Futbol Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi çerçevesinde verilen eğitimler her gün daha da çeşitlendiriliyor. Son olarak “Kaleci Yetiştirme ve Eğitim Programları” da projeye dahil edildi. Eğitimler, Avrupa Yakası'nda İBB'nin Bayrampaşa Stadı'nda; Anadolu Yakası'nda ise Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisi'nde veriliyor. 
11 Temmuz'da başlayan programlara katılan 10 yaş altı ve 11 yaş üstü yaklaşık 70 kadar kaleci adayı; refleks geliştirme, esneklik, motivasyon, başlama duruşu, top takibi; yerden, orta yükseklikten ve baş üstenden gelen topların tutulması, golcünün açısını daraltma gibi teknik ve taktik konularda antrenörlerden eğitim alıyorlar. 


9 Eylül’de tamamlanacak eğitimlere katılan tüm genç sporcular İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce verilen katılım sertifikalarını almaya hak kazanırken yetenekli olduğu tespit edilen kaleci adayları ise spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırılacak. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.