HAZIRLIK MAÇLARI

14 Haziran 2016 Salı

Yusuf Ateş Avrupa Şampiyonu

Yusuf Ateş Avrupa Şampiyonu
6-10 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan'ın Porec şehrinde yapılan Avrupa Elektronik Dart Şampiyonasında, yıldız erkeklerde Yusuf Ateş şampiyonluğa ulaştı.


Şampiyonada 7 ülkeden 17 sporcunun yarıştığı yıldız erkeklerde mücadele eden diğer milli sporcumuz Berkay Malgır'ı finalde mağlup ederek, Avrupa Şampiyonu olan Yusuf Ateş, Avrupa Şampiyonluğunu ülkemize kazandırırken, Malgır ise gümüş madalya elde etmiş oldu. 11 sporcunun mücadele ettiği yıldız kızlar kategorisinde, finalde Rus rakibine 3-1 mağlup olan Başak Sıla Işık gümüş madalya elde etti. Genç kızlar kategorisinde ise 12 sporcu mücadele etti. Milli sporcumuz Emine Dursun finalde Rus rakibine 3-2 kaybedince gümüş madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu. 

Genç erkeklerde iddialı olan milli sporcularımız ise kürsüye çıkamadı. 12 ülkeden 27 sporcunun mücadele ettiği bu kategoride, Oğuzhan Kaya 4., Yunuscan Yıldırım ve Erdem Bütüner ise 7. sırada kaldı. Genç milli takımımız 7 ülkenin yarıştığı Avrupa Genç Takımlar Şampiyonasını ise 3. sırada tamamladı. Milli takımımız grubunda Avusturya ve Slovakya'yı mağlup ederek grup birincisi olarak yarı finale yükseldi. Yarı final mücadelesinde başa baş geçen karşılaşmada İtalya'ya kaybeden takımımız, üçüncülük maçında ev sahibi Hırvatistan'ı mağlup ederek üçüncülük kupasına ulaştı. Diğer yandan şampiyona sırasında yapılan açık turnuvalarda da milli sporcularımız başarılı sonuçlar elde etti. 18 yaş altı açık çiftlerde Yunuscan Yıldırım - Oğuzhan Kaya altın madalya elde ederken, diğer finalistler Erdem Bütüner - Fatih Alparslan Yiğit ise gümüş madalya kazandı. 15 yaş altı açık çiftlerde ise Yusuf Ateş - Sefa Ateş ikilisi altın madalyanın sahibi oldu. Ayrıca tek yıldız kızlarda Başak Sıla Işık, tek yıldız erkeklerde Yusuf Ateş altın madalya, tek yıldız erkeklerde Berkay Malgır ve tek genç kızlarda Emine Dursun ise bronz madalya kazandı. Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.