HAZIRLIK MAÇLARI

1 Haziran 2016 Çarşamba

Türkiye'den Dünya Yıldızları Doğuyor.

Türkiye'den Dünya Yıldızları Doğuyor.
Genç yeteneklerin futbol akademisinde final heyecanı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ve Spor AŞ iş birliğinde geleceğin futbolcularını keşfederek Türk futboluna kazandırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı’ projesinin üçüncü etabı tamamlandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Stadı’ndaki final müsabakaları öncesinde projeye
dâhil olan sporcular için madalya töreni düzenlendi. Törene İstanbul Büyükşehir
Belediyesi Başkan Vekili, Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul Başakşehir Futbol
Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri  Dr. Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez ve İBB bürokratları katıldı.


Projenin paydaşlarından olan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün Teknik
Direktörü Abdullah Avcı’nın yanı sıra Türkiye Milli Takımlar Bölge Sorumlusu Rasim Kara, Eski Futbolcu ve Teknik Direktör Giray Bulak ve halen aktif olarak teknik direktörlük yapan Eski Beşiktaşlı Futbolcu Ali Eren Beşerler ile kulüplerin alt yapı sorumluları ve projede yer alan futbolcu adaylarının aileleri de organizasyonda hazır bulundu.


İBB’DEN SPORA 2,5 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDE YATIRIM
Final maçları öncesinde düzenlenen madalya töreninde konuşan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı son 12 yılda İstanbul’da 2,5 milyar TL’nin üzerinde spora yatırım yapıldığını vurguladı. İstanbul Büyküşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın çizdiği ve vizyonla İstanbul’daki spor tesislerinin sayısının 23’den 111’e çıkartıldığının altını çizen Baraçlı: “ Farklı alanlarda ve farklı branşlarda haftanın yedi günü hizmet veren spor tesislerimiz var. Amacımız spor kültürünü ve kişisel gelişimi sağlamak. 2015 yılında başlanan Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi ilk etabında 2400, ikinci etabında 3150 ve son etabında 4100 gencimizin katılımı ile marka olma yolunda ilerliyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği 2023, 2053 ve 2071 vizyonu çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi olarak spora yapılan yatırımları arttırarak devam edeceğiz. Sizler de büyüklere yol gösterici projelerle destek olacaksınız” şeklinde konuştu.


PROJEYE SURİYELİ ÇOCUKLAR DA DAHİL OLDU
Proje kapsamında İstanbul’da futbola yeni ve genç yetenekler kazandırıldığını
belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili, Kulüpler Birliği ve Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ise “Tüm gençler bilmeli ki, biz bu işi çok geniş bir üretim olarak görüyoruz. Bu gençlerin hepsinin Süper Lig’e çıkma şansı var, yeter ki gençlerimiz gayret etsinler. Projeye dahil olan gençlerimizin hepsi geleceğin Ardaları ve Emreleri olmaya adaydır. Bu yetenekler içinde aynı zamanda Suriyeli evlatlarımız da var. Dolayısıyla Suriyeli kardeşlerimizin özellikle yetenekli olanlarını da İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nde değerlendirmek istiyoruz” dedi.


4056 ÇOCUĞA MADALYA VERİLDİ
Konuşmaların ardından projeye destek veren eski futbolcu ve teknik direktörlere
plaket verildi. Ardından törene katılan protokol, sporculara madalyalarını taktı.
Başkan Gümüşdağ ve beraberindeki heyet daha sonra geleceğin futbolcu adayları ile günün anısına fotoğraf çektirdi. Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi’nin üçüncü etabı 10 yaş altı ve 11 – 15 yaş arası takımların Avrupa – Anadolu Yakası maçları ile devam etti. 10 yaş altı karma karşılaşmalarını 6-2’lik skorla Anadolu yakası kazanırken, Süper Lig Hakemlerinden Volkan Bayarslan’ın yönettiği 11 – 15 yaş arası takımların karşılaşması ise Avrupa Yakası Karma Takımı’nın 3-1’lik galibiyeti ile sona erdi.


Projenin üçüncü etabı ile birlikte bugüne kadar Başakşehir Futbol Kulübü Başta
olmak üzere futbol kulüplerinin alt yapılarına kazandırılan genç yeteneklerin sayısı 100’ü aşmış olacak.


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.