HAZIRLIK MAÇLARI

27 Haziran 2016 Pazartesi

Tunus'lu Minikler Beşyüzevler Spor Kulübünü Ziyaret Etti

Tunus'lu Minikler Beşyüzevler Spor Kulübünü Ziyaret Etti
Geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelen Tunus’un İnter Hammamate Academy takımının 11-12 yaş grubu Beşiktaş ve Galatasaray ile birer maç yaptı. İnter Hammamate 25 Haziran Cumartesi günü ise Beşyüzevlerspor Kulübü’ne konuk oldular ve altyapı takımı ile son müsabakalarını oynadılar.

Beşyüzevler’in misafirperverliğinden son derece memnun kalan Tunus’lu yöneticiler, İstanbul takımı Beşyüzevlerspor’u Tunus’a davet ettiler. Beşyüzevlerspor Kulübü Başkanı Mustafa Koral, 2017 yılında iade-i ziyaret için genç sporcularını uluslar arası tecrübe kazanması için Tunus’a götüreceklerini ifade etti.


Beşyüzevlerspor’un sadece İstanbul ve Türkiye’de değil; tüm dünya insanlarının gönlünü kazanmak ve gençliğe hizmet için var olduğunu belirten Başkan Koral “Kulübümüzün amacı gençliği spora kazandırmak ve iyi insan olmaya yönlendirmek, yetiştirdiği sporcular ile yarışmacı bir takım olmaktır.” Şeklinde konuştu.
BAL Ligi’nde mücadele eden takım ile ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Koral, “Lokomotif takım olan A takımımız İstanbul’un BAL’da mücadele eden 13 takımdan biridir. Mücadele ettiğimiz çoğu kulüpler belediye ve müessese destekli olarak ayakta duruyorlar. Bizim gibi semt takımlarının ise bu yükü yıllarca karşılayacak gücü yok. Dışardan alınan futbolcu maliyetlerini karşılayamıyoruz. Hal böyle olunca ortada haksız bir rekabet ortaya çıkıyor. Dolayısı ile A takım seviyesinde küçülmeye gidiyoruz. Bu yılki BAL ligi masrafları gelirlerimizin 5-6 katı. Bu masrafları yönetici olarak yıllarca cepten karşılamak zor.
Amatör futbola TFF’de destek vermiyor, müesseseler de sponsorluktan kaçınıyor. Bu yüzden TFF destek vermezse ve bu statü ile (3.’de olan küme düşebiliyor) mücadele etmenin anlamsız olduğunu, trilyonların çöpe gittiğini görüyoruz. Bu bedellerin daha azıyla altyapıda daha büyük işler yapabilir ve diğer branşlarda şube açılabilir” dedi.
Duruşlarının ve onurlu davranışlarının devam edeceğini belirten Başkan Koral, tüm İslam aleminin Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladığını söyledi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.