HAZIRLIK MAÇLARI

14 Haziran 2016 Salı

Trabzonspor’un İstanbul’daki başarısı.

Trabzonspor’un İstanbul’daki başarısı.
1991 yılında Küçükçekmece İlçesinde kurulan ve faaliyetlerini sürdüren İstanbul Trabzonspor kulübü 2015-2016 Futbol sezonunda 3’ü Lig 1’de özel turnuva olmak üzere 4 şampiyonlukla sezonu kapadı.

A Takım, U 19/2 Gençler, U 13 Minikler ve son olarak da Veteranlar liginde 2015-2016 sezonunda şampiyonluk yaşayan İstanbul Trabzonspor'da sporda yükselişi devam etti.


İstanbul Amatör liglerde İstanbul Trabzonspor 2015-2016 Futbol sezonun da A Takım U 19/2 Gençler, U 13 Miniklerinde şampiyonluk yaşayan Bordo mavililer son olarak da Küçükçekmece ilçesinde Veteranlar liginde şampiyonluk yaşayarak 4 kategoride bu yıl büyük başarılar kazandı. 
Kurulduğu yıldan beri A Takım olarak liglere katılmayan İstanbul Trabzonspor bu geleneği 2015-2016 Futbol sezonunda bozarak 2.Amatör Lige katıldı. Katıldığı ilk sezonda A Takımda 9.Grupta en yakın takipçisi Etilerspor’a 7 puan fark atarak 48 puan topladı ve şampiyon olarak İstanbul 1.Amatör Lige çıkma başarısını gösterdi.


U 19/2 Gençler liginde 15.Grupta ligin son haftasına kadar Güresun Emeksan ve Fatihspor ile ligin son haftasına kadar süren mücadele sonuna grupta 55 gol atarak en fazla gol atarken 34 puan toplayarak grup şampiyonu oldu.
U 13 Minikler 16.Grupta yer alan Bordo Mavili takım güçlü takımların yer aldığı Ayazağa ve Küçükçekmecespor takımları ile ligin son iki haftasına kadar aynı U 19 Genç takımı gibi zorlu çekişmeler sonunda 37 puan toplayarak en yakın takipçisi Ayazağaspor takımına bir puan fark atarak grup şampiyonu oldu.
İstanbul Trabzonspor U 13 Minikler oynadığı 14 maçta 12 galibiyet 1Beraberlik, 1 yenilgi alırken 14 maçta 53 kez rakip ağları havalandırırken kalesinde 5 gol görmesi sonunda grupta en fazla gol atan ve en az gol yiyen takım unvanında almış olmuş oldu.
Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği iş birliği ile geleneksel düzenlene Mustafa Sezer 6.Veteranlar liginde final maçında Esenler Tokatspor takımını 2-1 yenerek bordo mavili takıma şampiyonluk yaşatan son takım oldu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.