HAZIRLIK MAÇLARI

1 Haziran 2016 Çarşamba

SAĞLIKTA HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

SAĞLIKTA HAYALİMİZ GERÇEK OLDU
Uzun yıllardır yeşil sahalarda en önemli sorun olarak görülen sağlıkçı problemi tarihe karışıyor. Sağlık Bakanlığı ile TFF arasında gerçekleştirilen protokol ile Sağlık Görevlisi Yetiştirme Semineri dün start aldı.
Dün İASKF'nun Orhan Saka Amatörler evi'nde düzenlenen toplantı sonrasında yaptığı açıklamada konuya ilişkin bilgiler aktarıldı.
"Sahalarımıza Sağlıkçı atama konusunda 4 yıldır yoğun uğraş veren Genel Başkanımız Ali Düşmez, hayalimizi gerçekleştirdi.


Amatör kulüplerimizin en önemli sorunu olan maçlarda sakatlanmalar esnasında sahalarda sağlıkçı olmadığından şikayette bulunmaları, başta Genel Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulumuzun konuyu Sağlık Bakanlığımıza taşıyarak 4 yılın neticesinde hizmeti gerçekleştirmiş 30.05.2016 tarihinde Orhan Saka amatörler evinde sağlıkçı eğitimine başlanmıştır.


Kardeşini spor sahasında kaybeden Genel başkanımız Ali Düşmez, bürokrasiyi aşarak bakanlar kurulu karası ile müsabakalarda sağlıkçı bulundurulmasını yasa haline getirmiş, ve Sağlık Bakanı ile Spor Bakanımızın huzurunda yapılan protokolle sağlık personeli için eğitime başlanmıştır.


2016-2017 sezonunda maçlara atanacak olan sağlıkçılarımız için büyük katkı veren başta Sağlık Bakanımıza, Spor Bakanımıza, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Arıkan Nacar’a ve de tüm hizmeti geçenlere yürekten teşekkürü borç biliriz.

SPOR KAMUOYUNA DUYURULUR."

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.