HAZIRLIK MAÇLARI

3 Haziran 2016 Cuma

İsa Kıra,44 yıldır çizgisini bozamayan bir kulübüz.

İsa Kıra,44 yıldır çizgisini bozamayan bir kulübüz.
Küçükçekmece ilçesinin köklü ve en eski kulüplerinden olana Sultanmuratspor kulübü Başkan Vekili İsa Kıran Kulübümüzün bulunduğu noktadan daha ileri gidebilmesi için kulüp camiası taraftar ve mahalle sakinleri güç birliği yapmalı. Güç birliği imkânsızlıkları en aza indireceğine inanıyorum dedi.
Sultanmuratspor kulübü Başkan Vekili İsa Kıran, Yılmaz Aktepe’in sorularını sizler için cevapladı. 


Sezon öncesi kulüp olarak hedefleriniz neydi? Bunun ne kadarını gerçekleştirebildiniz?
Sultanmuratspor kulübü mahallemizin ismini taşıyan bir spor kulübüdür, Kulübümüz kurulurken mahalle gençlerini spor'a yönlendirmek ve onlara spor yapmalarına olanak sağlamak amacı ile eğitmek bunun neticesinde bu gençlerin arasında yetenekli gençleri Türk futboluna kazandırmak.

Tüm bunun yanında Ailesine Vatanına milletine hayırlı nesiler yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. 44 yıldır çizgisini bozamayan kendi öz altyapısından futbolcu çıkartarak ve bunların arasından sayısız yetenekleri Profesyonel kulüplere kazandırmanın mutluluğunu kulüp olarak yaşıyoruz.


Sezon boyunca ne gibi sıkıntılarla karşılaştınız? Bunların ne kadarını aşabildiniz?
Küçükçekmece ilçemizde amatör spor kulüplerin olduğu gibi bizimde idman yapabileceğimiz bir sahamız olmaması en büyük sıkıntımızdır. Tabi bunun yanında en büyük sıkıntımız diğer amatör kulüpler gibi maddi imkânsızlıklar kulübümüzün her hangi gelir getirecek bir şeyi bulunmamakta tamamen yöneticilerimizin vermiş olduğu desteklerle aşmaya çalışıyoruz doğrusu nereye kadar devam eder bilemem.

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanımız Seymen Gençtürk ve ekibinin özverili çalışması ve gayretleri ile İdman programı çizelgesi yapılarak idmanlarımızı yarım saha şeklinde yapmaya çalışıyoruz. Tabiî ki bu yeterli olmuyor. Fakat onların elinde gelen bu kadar bu konuda çözüm bulacaklarına eminim sabır edip bekleyeceğiz. Sizin aracılığınızla Başta Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanımız Seymen Gençtürk’e kulübümüze göstermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim


Camia ve taraftarlardan yeterli desteği görebildiniz mi?
Camia ve taraftar desteğine gelince, Taraftarımızdan Allah razı olsun bizimi itici gücümüz onlar iç, dış saha ayırmadan gelen taraftar gurubumuz var. Manevi yönden sıkıntımız yok fakat camia konusuna gelince maddi hiçbir katkıları maalesef yok buda bizi üzmektedirler.

Bu sezon en çok sevindiğiniz maç hangisi, neden?
2015-2016 Futbol sezonunda en çok sevdiğimi maç U 19 Gençler liginde semtimizin güzide kulüplerinden Yeşilova Esnafspor ile yapılan ve ligde sıralamayı etkileyecek olan maçtı böyle bir maç izledikleri için her iki takım oyuncularımıza çok teşekkür ederim buradan.


Bu sezon en çok üzüldüğünüz maç hangisi, neden?
2015-2016 Futbol sezonunda en üzüldüğüm maç ise yine U 19 Gençler ligi takımıza yeni katılan 17 yaşındaki kalecinin fevri davranışlarında bulunarak hakeme saldırması bu olay beni çok üzmüştü ve o kaleci ile kulüp olarak o gün yollarımızı ayırmış oldu. Kulüp olarak hiçbir zaman bu tür olaylara mey vermeyiz bu tür olaylara karışan kişilere Federasyondan önce kulüp olarak gereken cezayı veririz.

Takımınızda performansından en memnun kaldığınız oyuncular hangileri?
Ben şahsen futbolcularımız arasında ayrım yapmayı uygun bulmam. Hepsi bizim evlamızdır şöyle şey yapmakta uygun olacağını sanmıyorum. 


Kulübünüzün bulunduğu noktadan daha ileri gitmesi için sizce yapılması gereken nelerdir?
Kulübümüzün bulunduğu noktadan daha ileri gidebilmesi için kulüp camiası taraftar ve mahalle sakinleri güç birliği yapmalı. Güç birliği imkânsızlıkları en aza indireceğine inanıyorum dolaysıyla birlik beraberlik dayanışma içinde daha ileride olacağımız umutluyum

Eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Şunu eklemek istiyorum sadece bizim değil tüm sahalarımızda sağlık ekibi ve Ambulans bulunmayışı beni doğrusu üzüyor. Çocuklarımız gençlerimiz onlar bizim ülkemizin gelecek ışıkları o zaman bu gençlerin sportif faaliyetlerini sağlıklı yapılması için sağlıkçı ve Ambulans şart olması lazım. Ülkemizin ve tüm amatör branşlar da mücadele eden sporcularımıza, teknik ekibe, yöneticilere ve siz değerli spor Basınına en iyi dileklerimiz sunar sağlık mutluluklar dilerim.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.