HAZIRLIK MAÇLARI

5 Haziran 2016 Pazar

Feriköy, Türkiye Şampiyonu

Feriköy, Türkiye Şampiyonu
74 İlden 133 takımın kendi şehirlerinden şampiyonluk yaşayarak geldiği U19 Türkiye şampiyonası finallerinde İstanbul temsilcisi Feriköy ipi göğüsleyerek adını Türkiye Şampiyonu olarak tarihe Altın harflerle yazdırdı.


Uzun Maratonun Sonunda Hedefe Ulaşıldı.
İstanbul'da bir çok başarılı kulüple aynı grupta yer alan Feriköy, buna rağmen gruptan rahatlıkla çıkmayı başardı. Sırada İstanbul Şampiyonası ön elemeleri vardı. Burada Esenler ile karşılaşan Feriköy karşılaşmadan 3-1 lik net skorla ayrılarak adını Türkiye Şampiyonası finallerine yazdırmayı başardı. 

İlk Start Balıkesir
Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakalarında kura sonrası Balıkesir'e giden Feriköy Spor burada İzmir Serintepe Kandere Spor ve Çanakkale temsilcisi Biga Spor ile aynı grupta yer aldı. Şampiyonanın ilk maçında İzmir temsilcisi ile karşılaşan Feriköy Spor çok iyi bir futbol sergilemesine rağmen sahadan 1-1 lik beraberlikle ayrılırken buruk bir hüzün vardı. Ancak 2. maçta Biga Spor'u adeta sahadan silerek 3-0 lık galibiyetle adını il finaline yazdırmayı başardı. Balıkesir'de İstanbul derbisi
Beykoz 1908 - Feriköy
İstanbul liglerinin iki köklü kulübünün genç takımları yıllar sonra Balıkesir'de Türkiye şampiyonası 1. kademe müsabakalarında final maçında karşı karşıya geldiler. Feriköy bu zorlu karşılaşmayıda 1-0 ile geçerek adını 2. kademem müsabakalarına yazdırmayı başardı.

2. Durak Bursa
U19 Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsbakaları sonunda son 24 takım arasına kalmayı başaran Feriköy Spor, 2. kademe müsabakaları için Bursa grubunda yer aldı. Bu sefer grupta ki rakipleri Sakarya temsilcisi Erenler Spor ve  Lüleburgaz Spor'du. Burada da ilk karşılaşmaya Lüleburgaz karşısında 1-1 lıi beraberlik ile başlayan İstanbul temsilcisi, ikinci karşılaşmasından Sakarya Erenler Spor'u 1-0 ile geçerek adını tekrar il finaline yazdırmayı başardı.Bursa Finalinde de Rakip İstanbul'dan
Feriköy Spor - Beylikdüzü
1. kademe müsabakaları sonunda Finali İstanbul temsilcilerinden Beykoz 1908 ile oynayan Feriköy Spor, Bursa'da da diğer gruptan rakiplerini gol yemeden eleyerek gelen bir başka İstanbul temsilcisi Beylikdüzü Spor ile karşılaştı. Zorlu geçen müsabaka sonunda sahadan 2-1 lik galibiyetle ayrılan Feriköy adını son 4 takım arasına yazdırmayı başardı.Kütahya'da Büyük Final
Feriköy Spor U19 Türkiye Şampiyonası finalinde Samsun temsilcisi Kadıköy Spor, Bursa temsilcisi Arabayatağı ve Adana temsilcisi Seyhan Spor ile birlikte son 4 takım arasına kalmayı başardı. Türkiye ŞAmpiyonası finallerinin ilk gününde Şampiyonanın gediklilerinden Bursa Temsilcisi Araba Yatağı ile karşılaşan Feriköy bu karşılaşmadan 3-1 lik net skorla ayrılarak adını finale yazdırmayı başardı. 

Şampiyonu Penaltılar Belirledi.
Feriköy ile Seyhan Belediye Spor final müsabakasında karşı karşıya geldi. Normal süre ve uzatmalarda gol seesi çıkmazken Şampiyonu penaltı atışları belirledi. Karşılıklı atılan penaltı atışları sonrasında sahadan 4-3 galibiyetlel ayrılamayı başaran FERİKÖY TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak adını tarihe yazdırmayı başardı.
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.