HAZIRLIK MAÇLARI

28 Haziran 2016 Salı

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Amatör Spor kulüplerinin sorunlarını TBMM Genel Kurulu'na taşıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Amatör Spor kulüplerinin sorunlarını TBMM Genel Kurulu'na taşıdı.
CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN'in amatör spor kulüplerinin sorunlarıyla ilgili olarak TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma


Teşekkürler Sayın Başkan.

Amatör spor kulüpleri, ülkemizde sporun gelişmesi, genç yeteneklerimizin kendilerini geliştirebilmeleri ve çocuklarımızın, gençlerimizin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları açısından son derece önemli bir role sahip.

Fakat kısıtlı bütçelerle ayakta kalmaya çalışan amatör spor kulüplerinin, tesis ve altyapı yetersizliği, spor malzemesi eksikliği, sağlık hizmetlerine erişim ve eğitim ihtiyaçları gibi önemli sorunları var. Özellikle İstanbul’da bu anlamda önemli eksiklikler var.

Engelli spor kulüplerimiz de dahil olmak üzere, amatör spor kulüplerimize gerekli destekleri sunabilmeli, modern standartlarda spor faaliyetleri gerçekleştirebilmelerini sağlayacak tesis ve altyapı sorunlarını çözebilmeliyiz.

Bu konu partiler üstü ele almamız gereken bir konu ve katkı sağlamak hepimizin görevi. Yerel yönetimlerin de amatör spor kulüpleri arasında ayrım yapmadan ve spora siyasi bir bakış açısıyla bakmadan destek olmaları gerektiğini de ifade etmek istiyorum.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.