HAZIRLIK MAÇLARI

28 Haziran 2016 Salı

Avrupa’daki Rakiplerimiz Belli Oldu

Avrupa’daki Rakiplerimiz Belli Oldu
Türkiye Buz Hokeyi Süper Lig Şampiyonu Zeytinburnu Belediyesi, Avrupa arenasına çıkıyor. Ülkemizi Avrupa’da temsil edecek olan Zeytinburnu Belediyesi’nin IIHF Continental Cup’da mücadele edeceği rakipleri belli oldu.
Son iki senedir Türkiye Buz Hokeyi Süper Lig Şampiyonluğu’nu kimseye kaptırmayan Zeytinburnu Belediyesi SK Buz Hokeyi Takımı, Avrupa Buz Hokeyi Şampiyonlar Ligi macerasına başlıyor. Gözünü Avrupa Şampiyonluğu’na diken Zeytinburnu Belediyesi, Internatıonal Ice Hockey Federatıon’un (IIHF) düzenleyeceği 2015-2016 IIHF Continental Cup’da karşılaşacağı rakiplerle Macaristan’ın Budapeşte şehrinde eşleşti.SOKAKLARDAN ŞAMPİYONLUĞA
6 yıl önce “Doğaya Destek Sizden Buz Pateni Biletiniz Bizden” sloganıyla hikayesi başlayan Zeytinburnu Belediyesi SK Buz Hokeyi Takımı, geri dönüştürülebilir atıkları getiren vatandaşlara buz pistinde kayma fırsatının tanındığı sosyal sorumluk projesinde hayat buldu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, “Sorunlu çocuklar için buz hokeyi takımı kuralım.” fikriyle temelleri atılan takım, geçen sene başarılı bir performans sergileyerek, rakiplerini ardında bırakıp Türkiye Buz Hokeyi Süper Lig şampiyonu oldu.


HEDEF ALTIN MADALYA
Zorlu rakiplerle karşılaşacaklarını belirten Kulüp Başkanı Halit Albayrak, “Kolay maç yok, mücadelelerin hepsi zorlu geçecek. Al bayrağımızı Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde dalgalandırmak istiyoruz. Bu bizim Avrupa’daki ikinci maceramız, rakiplerimiz tecrübeli ama bizim de geçen seneden deneyimiz var. Takım halinde hazırız. Hedefimiz, ne olursa olsun sahada performansımızın en iyisini sergileyip, ilk gruptan çıkmak ve Zeytinburnu’nu Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmek olacak. ”dedi.


BEKLE BİZİ AVRUPA
Geçen sene grup “ikincisi” olmayı başardığı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda bu kez liderliği göğüslemek isteyen Zeytinburnu Belediyesi, kupayı evine götürdüğü takdirde Türkiye Buz Hokeyi tarihinde bir ilki gerçekleştirecek.
Farklı ülkelerden 17 takımın mücadele edeceği IIHF Continental Cup’ın (Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası) grup maçları 30 Eylül’de başlayacak. Ülkemizi A Grubu’nda temsil edecek olan Zeytinburnu Belediyesi’nin de yer alacağı Avrupa 

Şampiyonlar Ligi Kupası’nın Fikstürü şöyle:

Birinci tur maçları:
Tarih: 30 Eylül- 2 Ekim 2016
Yer: Bulgaristan - Sofya
Grup A: Irbis-Skate Sofia (Bulgaristan), Partizan Belgrade (Sırbistan), Zeytinburnu İstanbul (Türkiye), HC Bat Yam (İsrail)

İkinci tur maçları:
Tarih: 21-23 Ekim 2016
Yer: İspanya - Jaca
Grup B: Nottingham Panthers (Birleşik Krallık), HK Liepaja (Letonya), CH Jaca (İspanya), A Grubu’nun kazananı.
Grup C
Yer: Polonya- Tychy.
Takımlar: GKS Tychy (Polanya), DVTK Jegesmedvek Miskolc (Macaristan), Dunarea Galati (Romanya), Acroni Jesenice (Slovenya)

Üçüncü tur maçları:
Tarih: 18-20 Kasım 2016
Yer: Danimarka-Odense
Grup D: Angers Ducs (Fransa), Odense Bulldogs (Danimarka), HC Donbass (Ukrayna), B Grubu’nun kazananı.
Grup E
Yer: İtalya-Ritten
Takımlar: Shakhtyor Soligorsk (Beyaz Rusya), Beibarys Atyrau (Kazakistan), Ritten Sport (İtalya), C Grubu’nun kazananı.

Final: 13-15 Ocak 2017

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.