HAZIRLIK MAÇLARI

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Yalova'dan Çengelköy Spor Geçti.

Yalova'dan Çengelköy Spor Geçti.
U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Bölge elemelerinde Yalova'da mücadele eden Çengelköy Spor, hem başarılı futbolu, hem de saha içi ve saha dışı davranışları ile iz bıraktı. 


Yalova da İstanbul temsilcisi Zara Ekinli, Bursa temsilcileri Bağlarbaşı ve Arabayatağı, Sakarya'dan Kocaali ve Eskişehir'den DSİ Bent Spor ile aynı bölgede yer alan Çengelköy Spor, kura çekimi sonrası Bursa Bağlarbaşı ve Eskişehir DSİ Bent Spor'la aynı grupta yer aldı.
İlk günü bay olarak geçen İstanbul temsilcisi 2. gün oynadığı DSİ Bent Spor maçını 3-0 lık net skorla geçerek,  bir gün sonra oynayacağı Bursa Bağlarbaşıspor maçını beklemeye başladı. Bu karşılaşmanın da normal süresi 1-1 sonuçlandı ve seri penaltı atışları sonunda 4-1 galip gelerek grup şampiyonu oldu ve finale adını yazdıran ekip Çengelköy Spor oldu.


Yalova Atatürk Stadı'nda oynanan final müsabakasında Bursa'nın alt yapılarda başarılı takımlarından Bursa Arabayatağı ile karşılaşan Çengelköy Spor, son derece başarılı bir performans sergilemesine rağmen sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrıldı ve Türkiye Şampiyonası macerası şansız bir şekilde son buldu.
Ancak Çengelköy Spor'lu futbolcu ve teknik ekip oynadıkları futbol ve saha içinde gösterdiği centilmenlik ile tüm takımların hayranlığını kazanarak Yalova'da iz bıraktılar. Futbolun sadece skordan ibaret olmadığını her ortamda gösteren Çengelköy Spor yönetimini, Teknik Ekibini ve Futbolcularını kutluyorum. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.