HAZIRLIK MAÇLARI

6 Mayıs 2016 Cuma

Türkiye’nin ilk kapalı Kız Futsal takımı Küçükçekmece’de kuruldu.


Türkiye’nin ilk kapalı Kız Futsal takımı Küçükçekmece’de kuruldu.
Küçükçekmece Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yine bir ilke imza atarak Bayan Futsal takımı kurdu. 
2015-2016 Eğitim ve öğretim yılında Okullarda eğitimlerini sürdüren Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Küçükçekmece ilçesinde yine bir ilklere imza atarak Bayan Futsal takımı kurdu.320 kız öğrenci Beden Eğitim hocalar nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.Öğrenciler arasında yapılan Futsal turnuvasının başlama vuruşunu Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ramazan Aşçı yaptı.
Turnuvanın başlama vuruşunu gerçekleştiren Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ramazan Aşçı, Futsal Takımız, Küçükçekmece’de bir ilk olma özelliğine sahip. Futsala meraklı genç kızlarımızı spora kazandırmak, spor akademilerine hazırlamak maksadıyla bu takımı kurduk. Bir ilki başarmanın heyecanını yaşıyoruz.20 öğrenci ile başlayan çalışmalarımız Beden eğitimi hocalarımız nezaretinde 3 ayda 320 kız öğrencimiz futsal sporu yapmaya başladı. Doğrusu bu kadar seveceklerini ve ilgi göstereceklerini sanmıyorduk. 
 Okul Müdürü Aşçı Bu çalışmanın çok verimli olduğu kanaatindeyim. İmam Hatip Lisesi sadece Dini eğitim vermiyoruz her genç gibi kültürde sana da olduğu gibi spor faaliyetlerinde de bulunarak spor yapmalarına imkanla sağlıyoruz.
Kapalı aile toplumunda büyüyen imam hatip lisesi öğrencilerinin spor yapabilmeleri amacıyla kurulan Bayan Futsal takım en güzel örneği var Uluslararası Basketbol Federasyonu´na (FIBA) türbanlı basket oynamayı kabul ettiren ABD´de yaşayan Bosnalı basketçi Indira Kaljo’yu örnektir
Öğrencilerimiz memnun. Okuldan çok iyi dönüşler alıyoruz. Bu öğrencilerimizin kültür birikimlerini arttırmak için bu konuda da çalışmalar yapılıyor. Futsal oynayabilecek kız öğrencilerimizin derslerine daha verimli olduklarını Gençlerimiz pırıl pırıl. Umarım iyi bir ışık oluruz dedi.SPORCU RUHUNU DA EĞİTİR
Çok sayıda sporcusu bulunan okulda birçok kulüpte lisanslı spor yapan öğrencilerimiz var
Aşçı, Spora büyük önem veriyoruz. Sporcu sadece bedenini değil ruhunu da eğitir. Sporcu ahlaklıdır, çeviktir, büyüğüne ve küçüğüne saygılı insanlardır. 


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.