HAZIRLIK MAÇLARI

18 Mayıs 2016 Çarşamba

Tokgöz,"Yaşı büyük sporcu oynatmak hem sahtekarlık, hemde çocuklara kötü örnek teşkil etmektir."

Tokgöz,"Yaşı büyük sporcu oynatmak hem sahtekarlık, hemde çocuklara kötü örnek teşkil etmektir."
Altyapılarda sürekli tartışma konusu olan sahte ve yaşı büyük oyuncu oynatama şikayetleri bazı kulüpleride, özellikle başarılı kulüpleri zan altında bırakan iafadelerle muhatap olmak zorunda bırakıyor. Bu takımlardan biri de Küçükçekmece temsilcisi Cennet Barbaros Spor, U13 liginde namağlup şampiyon olan Küçükçekmece Temsilcisi, takımın başarılı oyuncularından 2003 doğumlu Yiğit Çattın ile ilgili sürekli yapılan spekülatif haberler ve yalan beyanlar üzerine sporcunun doğum belgesini yayınlamak zorunda kaldıklarını açıkladı.


Küçükçekmece Cennet Barbarosspor Genel Kaptanı Dursun Tokgöz,"Yaşı büyük sporcu oynatmak hem sahtekarlık, hemde çocuklara kötü örnek teşkil etmektir.

İstanbul U 13 Ligi 23.Grupta namaglûp şampiyonluğunu ilan eden Küçükçekmece Cennet Barbarosspor takım şampiyonluğunu ilan ettikten sonra bazı kişiler tarafından 2003 Doğumlu olan Yiğit Çattın yaş büyük olması eleştirilerine karşılık kulüpten bir açıklama yapıldı.

Cennet Barbarosspor Genel Kaptanı Dursun Tokgöz yaptığı açıklamasında U 13
takım oyuncularımızdan 2003 Doğumlu Yiğit Cattin kardeşimiz'in gerçek yaşı olmadığını ve sahte oynatılğı iddalaı üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldık.
31.Mart 2003 Hayrunnisa Hastanesi Doğumlu belgesi ile ilk olarak resmi lisansla
Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğinin geleneksel olarak
düzenlemiş olduğu minikler futbol turnuvasında oynatmış olduk.

Hastane Doğumlu olan U 13 takım oyuncumuz Yiğit Çattın 2015-2016 Futbol sezonunda da futbol takımızda başarılı bir futbol oynayarak takımızın şampiyonluğunda pay sahibi olmuştur. Yapılan eleştiriler üzerine ismi geçen kardeşimizin Doğum kağıt belgesi ile birlikte açıklama yapma gereği duymak zorunda kaldık.

Cennet Barbarosspor Kulübü olarak bu ve buna benzer sahtekarlığa hiç bir zaman tenezzül etmedik ve her zamanda karşıda olmuşuzdur.Yaşı büyük sporcu oynatmak hem sahtekarlık, hemde çocuklara kötü örnek teşkil etmektir" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.